Ev aydınlatması nasıl olmalı model ve öneriler nelerdir?

Ev aydınlatması nasıl olmalıdır? Aydınlatma modelleri ve önerileri nelerdir? Evinizin alanına ve tarzınıza göre evinizi sanat eserine dönüştürmeye ne dersiniz.

Elektriğin icad edilmesi ile beraber yaşamın daha kaliteli ve kolaylaşması hayatımızın en önemli noktalarından biridir. Elektriğin icadı teknolojinin ve yaşamın daha rahat ilerlemesi için bir başlangıçtır. Işıkla başlayan geçmişimiz günümüzde kaliteli tasarımcıların ortaya koyduğu çeşitleri günümüzde artık neredeyse sanat eserine dönüşüyor! Her alanda olduğu gibi takip ettiğimiz moda da artık ev dekorasyonuna katkı sağlayan aydınlatma sisteminde de yerini almış durumda! 

11 1

Evinizin havasını değiştiren ve doğru aydınlatma sistemini tercih edip evinizde yer vererek hem kendi tarzınızı gösterebilirsiniz hemde evinizi olduğundan daha modern ve zariflik kazandırabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı adımlar bulunuyor! Mekan için aydınlatma seçerken amaca yönelik olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Mesela evinizin hangi bölümüne aydınlatma tercih edeceğiniz oldukça önemli!

11 2

Mutfağınızı daha canlı gösterecek aydınlatmalar veya yatak odanızın havasını yumuşatacak aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Günümüzde çok sayıda çeşit bulunan ve hemen hemen her amaca yönelik ihtiyacınızı karşılayabilecek aydınlatmalar bulmanız mümkün! Doğru amaca hitap eden aydınlatma ile şık bir ortam yaratabilirsiniz. 

11 3

Aydınlatma seçerken evinizin eşyalarınıza, duvarlarınıza ve kullanım amacına göre uyum sağlamasına özen göstermeye çalışın. Ancak yanlış bir aydınlatma tercihinde duvarlarınızı ve eşyalarınızı daha sönük göstermenizde mümkündür. Bu yüzden ev için aydınlatma tercihi oldukça önemlidir. 

11 4