Ev seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bu kurallar hayat kurtarabilir!

Ev evdir deyip geçmeyin! İster kiraya çıkın ister satın alın farketmeksizin size ait yaşam alanı olacağı için dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunuyor.

Kendinize ait yaşam alanı olan eviniz, özeliniz, iş veya okul sonrası bol bol bireysel olarak veya arkadaşlarınızla zaman geçirdiğiniz eviniz her ne kadar güçlü bir dekorasyon zevkine sahip olsanız bile ev seçimlerinde dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunuyor!
8 1
'Amaan canım benim değil ya kiraya çıkacağım nasıl olsa fazlasının ne önemi var!'' demeyin Sonuç itibari ile satın alsanızda kiralasanızda içerisinde siz yaşayacaksızın ve kendi tarzınıza göre dekore edeceksiniz bu yüzden gözle görülmeyen detaylı bir inceleme kurallarına ihtiyacınız olabilir...
8 2
-Yaşam alanınızı seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken bariz konulardan biri de evin içerisinde gözle görülür çatlakların olup olmamasıdır! Binanın ya da evin genel yapısını inceleyerek herhangi bir oynama yapılıp yapılmaması da sizin için önemli olması gereken konulardan biri olmalıdır. 
8 3

-Ev seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer kural ise çatı olmalıdır. Çatıyı incelerken binanın yaşını tahmin edebiliyor musunuz? Çatı bakımı nasıl? Genel durumu ne gibi soruların cevabını verebilmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde zararlı bakterilerin oluşumuna zemin hazırlayan çatı oldukça önemlidir. 

8 4