Ev temizliğinde pratik bilgiler nelerdir yanık ütü tabanına diş macunu sürerseniz...

Ev temizliğinde pratik bilgiler nelerdir? Ev temizliği yaparken size zaman kazandıracak hem ekonomik hem de pratik 9 tavsiye!

Çiziklerle dolu ahşap yüzeyler için sirke ve zeytinyağından destek alabilirsiniz.Ahşap parlatıcı bir ürün almadan da evdeki ahşaplarınızı bu yöntemle parlatabilirsiniz. 1 ölçü sirke ile 1 ölçü zeytinyağını karıştırın ve çizilen, rengi matlaşan tüm ahşap yüzeylerde bu karışımı kullanın. Temiz bir bezi bu karışıma batırıp çıkarın karışıma bulanan bezin fazla suyunu süzdürdükten sonra yüzeyleri yavaş yavaş ovun. İşte bu kadar!

9 1

Sadece birkaç malzemeyle evde doğal yağ çözücü hazırlayabilirsiniz.İşte tarifi: 2 su bardağı su, 1 limonun suyu, 1 yemek kaşığı karbonat, 1/2 çay kaşığı kadar sıvı kastil sabununu karıştırın ve temiz bir sprey şişenin içine aktarın. Artık ocaklardan tezgaha, tüm yağlı yüzeylerde güvenle kullanabileceğiniz doğal yağ çözücünüz hazır.

9 2

Musluk başlarındaki su lekeleri ve kireçlerden kurtulmak için limon yardımınıza koşuyor. Bir limonu ikiye bölün ve yarısını musluğun kireçli bölgesine gelecek şekilde kullanın. Eğer kireçli başka yer kaldıysa limonun diğer yarısını da oralara koyun. Koyarken limonun suyunu hafifçe sıkarak muslukla güzelce temas etmesini sağlayın. Ardından bu şekilde 1 saat bekletin. 1 saatin sonundaysa kaynar suyla ve temizleme fırçasıyla hafifçe ovarak temizleyin. Musluğunuz yeniden ışıl ışıl olacak.

9 3

Kıyafetlerinizden çıkmayan lekeler için kıyafetlerinizi atmak zorunda kalmayacaksınız. Bu lekeler için beyaz sirke kullanabilirsiniz.1 su bardağı suyun içine 1/4 su bardağı beyaz sirke koyup karıştırın. Kıyafetlerinizdeki lekeli bölgeyi bu karışımın içinde en az 30 dakika bekletin. Ardından her zamanki gibi fazla suyunu sıkıp çamaşır makinenizde yıkayın. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

9 4