Küçük mutfaklar nasıl dizayn edilir yepyeni bir yaşam alanı oluşturun!

Küçük mutfaklar nasıl dizayn edilir? Yaşam alanımızın en önemli noktalarından olan biri de mutfaktır. Mutfağı küçük olmasından şikayetçi olanlar için öneriler!

Küçük ve kullanışsız bir mutfağa sahipsiniz ancak bu durumu değiştirmek için küçük değişiklikler yapmak istiyor ve biraz öneriye ihtiyacınız varsa tam olarak doğru yerdesiniz. Mutfağınızı istediğiniz kadar genişletemezsiniz belki ama doğru uygulamalar sayesinde olduğundan daha büyük ve ferah gösterebilirsiniz. Tercih etmeniz gereken en önemli iki nokta ise mutfağınızın fonksiyonel ve akıllı seçimlerden yana kullanmalısınız. 

9 1

Doğru yaptığınız tercihler sayesinde küçük metrekareli mutfakları olduğundan daha ferah gösterebilir ve çok amaçlı bir mutfak haline dönüştürebilirsiniz. Şehir yaşamının verdiği zorluklardan biri de yaşam alanlarının küçük olmasıdır. Ancak bu zaruri durumu tam tersine çevirmek çok da zor değil. 

9 2

Mutfak evin en önemli noktalarından biridir. Gerek biz kadınların oturup kendisiyle dertleştiği bir mutfak masasında çözdüğü sorunlar, gerekse misafirler için tatlı telaşların yaşandığı tabak çanak gibi mutfak eşyalarının ortadan kaldırmak ve dağınık görünmemesi için uzun uğraşları...

9 3

Hem yemek hazırlığı hem de depolama alanları gibi tüm ihtiyaca cevap verecek küçük mutfak tasarımları nasıl yapılmalı? Öncelikle mutfağınızın her metrekaresini iyi değerlendirmelisiniz. Ölü boşlukların oluşmasını önleyerek, akılcı çözümler bulmalısınız. Ölü boşlukları dolap olarak kullanarak fazladan depolama alanı yaratmış olursunuz. Mutfağınızın tüm duvarlarını da depolama alanları için kullanmalısınız. 

9 4