Mutfak dekorasyon örnekleri nelerdir Shabby Chic stili nedir nasıl yapılır?

Mutfağınızda Shabby Chic stilini oluşturmak isteyenler için bugün ince püf noktaları sizler için bir araya getirdik.

Mutfağınızda Shabby Chic dekorasyonu ile nostaljik bir soluk getirmek isteyenler için tarzınızı ve Shabby Chic stilini birleştirerek harikalar yaratabilirsiniz. Bir evin en sıcak ve huzur veren alanlarından biri de mutfaktır. Tarzınızı ve Shabby Chic ruhu ile eivinizde eğlenceli ve sevimli alanlar yaratabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi bir evin kalbi mutfaktır. En lezzetli yemekler ve yemeğe katılan sevgiyi bu alanda yakalarsınız. 

7 1

Son zamanalarda eskiye dönüşün oldukça popüler olduğu bir dönemde mutfaklarda da 20. yüzyılın sonlarına doğru doğan ve ''dağınık şıklık'' diyebileceğimiz bir stildir. Özellikle açık tonlardaki çiçekli desenler ve renklerin gücünden yararlanarak düşük bütçeyle mutfağınıza derinlemesine baştan yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sizler için hazırladığımız önerileri uygulamak! 

7 2

İlk olarak mutfak duvarlarınızdaki koyu renklerden kurtularak pastel tonlarında veya beyazın saflığını kullanarak rengini değiştirebilirsiniz. Duvar boyanıza uygun çiçek desenli açık tonlarda duvar kağıtlarından yararlanarak kendi tarzınıza uygun şekilde dekore edebilirsiniz. Mutfağınızın büyüklüğüne göre tercih edeceğiniz koltuk veya sandalyelerde çiçek desenli kumaşlardan yararlanarak aydınlatma olarak vintage tarzı sarkıtma lambalar veya avizeler tercih edebilirsiniz. 

7 3

İşte bir mutfağın sıcaklığını oluşturan temel unsurları oluşturduk bile geri kalan aksesuarlar ve kullandığınız eşyaları oluşturduğunuz tonlamaların rengine göre eşyalarınızı alabilirisiniz. 

7 4