Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı mumları kullanmaktan çekinmeyin!

Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı? Dinlenmek için kullanılan yatak odasında aydınlatma nasıl olmalı işte sizin için derlediklerimiz.

Ev dekorasyonunda bizim için en önemli adımlardan biri eşyalardır. Bir evin konseptini oluştururken ilk olarak eşyalardan başlıyoruz. Ancak eksik yaptığımız bir şey var ki o da aydınlatmalardır. Bir evin albenisini ortaya koyan evin aydınlatmasıdır. Peki dinlenmek için kullandığımız uyku öncesi kitap dergi veya müzik sefası yapılan yatak odalarının aydınlatması nasıl olmalı? İşte merak edilen sorunun cevabını elmaelma.com okurları için bir arata getirdik!

7 1

Yatak odası aydınlatması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli adım odanın büyüklüğü veya küçüklüğüdür. Eğerki yatak odanız büyükse abartmamak koşulu ile istediğiniz kadar aydınlatma kullanabilirsiniz. 

7 2

Ancak yatak odanız küçükse odada renk cümbüşü yaratmamak için olabildiğince az aydınlatma kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

7 3

Baş ucunuzda okuduğunuz kitap ve çeşitli alışkanlıklar için bulundurmak istediğiniz aydınlatmalar için yeterli derecede yeriniz yoksa duvarları kullanabilirsiniz. Yatağınızı yasladığınız duvara aplik kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak sarı ışık kullanmaya özen gösterin aksi taktirde beyaz ışık göz yorucu olabilir.

7 4