Yeni yılda ev dekorasyonu nasıl olmalı birden fazla aydınlatma kullanın!

Yeni yılda ev dekorasyonu nasıl olmalı? Evinizde yeni bir yılın gücünü çok fazla vakit harcadığınız evinize ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz?

Gün içerisinde çokça vakit harcadığınız evinizi yeni bir yıla ufak dokunuşlar yaparak şimdiden hazırlamaya ne dersiniz? Sıkıcı ve bir süreden sonra gözünüze alışan ve fazlalık yapan eşyalardan bir an önce kurtulun ve ufak dokunuşlarla evinizi yeni bir yıla hazırlayın! Tasarımcı Nihat Yıldız dekorasyon gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken noktaları elmaelma.com okurlarıyla paylaşıyor.

6 1

Dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar ve tercihler göz önünde bulundurularak oldukça zarif ve etkileyici dekorasyonlar yapabilir. Evinizin, ofisinizin, kafe ve restoranınızın şık görünmesini ve konforlu olmasını istiyorsanız bu önerilere göz atabilirsiniz.

6 2

RENKLERİN GÜCÜNDEN YARARLANIN!

Renk yelpazesinde aynı bölgede yer alan, birbirine yakın renklerle yapılan, hiçbir kontrast oluşturulmamış, canlılık ve hareket verilmemiş bir dekorasyon sıkıcı bir görünüme sahip olmaya mahkumdur. Bu nedenle, yapmanız gereken şey renkli aksesuarlar ile mekanı şenlendirmeniz ve monoton halinden kurtarmanız. Bu hata çözümü en basit hatalardan biridir. İlk aşamada birbirine uzak 3 renk seçebilir, daha sonra yelpazedeki yakın renkler ile mekanı hareketlendirebilirsiniz.

6 3

FAZLA EŞYA KULLANIMINDAN KAÇININ!

Özellikle evlerde küçük olan odalarda fazla eşya kullanılmamasına özen gösterin. Dekorasyonda en fazla yapılan hataların başında mekanları eşyaya boğmak ve içeride adeta nefes alamaz hale getirmek geliyor. Özellikle küçük odaların daha da küçük görünmesini istemiyorsanız fazla eşyadan kaçının. Geniş tasarımlı mobilyaların yerine daha dar, altı açık mobilyalar tercih ederek ferah ve şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

6 4