Eylül ayında gidilecek balayı yerleri nereler unutulmaz anılar biriktirin!

Eylül ayında balayı için gidilebilecek yerler nereler? Çiçeği burnunda aşıklar için unutulmaz balayı yerlerini bir araya getirdik!

Yaz ayı denince burnumuza düğün davetleri ve 'Evet!' demenin en güzel zamanları gelir. Eylül ayı hem evlilik için hem de balayı için en ideal aylardan biridir. Her ne kadar Eylül ayı denince yaz sezonunun kapanışı gibi gelsede bu palavralara aldanmayın! Yeni anıları baş başa baştan yazmak için hem sessiz hem de oldukça keyif dolu bir balayı yaşayabilirsiniz. Ancak Eylül ayında balayına nereye gidilebilir kaygısı güdenler için biletall'ın blog yazısında ‘Eylül Ayında Balayı İçin En İdeal Yerleri” derledi.
6 1

AMASRA

Balayı için rotanızı daha sakin bölgelere çevirmek istiyorsanız son zamanların favori beldelerinden Amasra’yı düşünebilirsiniz. Yeşil ve mavinin birbirine karıştığı Amasra muhteşem bir balayı için en ideal yerlerden biri. Bartın’a bağlı Batı Karadeniz beldesi birbirinden eşsiz plajlarının yanı sıra doğal güzelliklerle buluşabileceğiniz liman ve tepeleriyle seyahatseverleri büyülüyor.

6 2

AYVALIK

Ayvalık bir kere gidenin tekrar gitmek isteyeceği bir tatil beldesi. Temiz havası ve birbirinden güzel plajlarıyla seyahat severlerin favorilerinden Ayvalık, balayı çiftleri tarafından da çok fazla tercih ediliyor. Ege bölgesine has pek çok şeyi bünyesinden barındıran Ayvalık, aynı zamanda Cunda’ya da ev sahipliği yapıyor. Eylül ayının en çok ziyaretçi alan bölgelerinden olan Ayvalık, sadece bir deniz tatilinden çok daha fazlasını vaat ediyor.

6 3

BOZCAADA

Son yılların popüler tatil beldelerinden Bozcaada, Çanakkale’ye bağlı. Bozcaada, huzurlu sokakları ve temiz havasıyla muhteşem bir balayı seçeneği olarak öne çıkıyor. Yaz aylarında denizi diğer bölgelere serin olan adanın deniz için en uygun zamanı ise Eylül ayı oluyor. Ege bölgesinin çoğu beldesi gibi burada da zeytinyağlı yiyecekler tatil severlerin favorisi olmayı başarıyor. Bunun yanı sıra Bozcaada’nın kendine has damla sakızlı kurabiyesi ve reçelleri de beğenileri topluyor.


Balayında Bozcaada’yı tercih etmeniz için en önemli sebeplerinden biri de Eylül ayının başında düzenlenen Bağ Bozumu Festivali oluyor. Bozcaada’da üzüm bağlarından toplanan üzümlerin, bir şenlik havasında ada merkezine taşınması oldukça coşkulu bir şekilde gerçekleşiyor. Ardından adada pek çok konser ve özel etkinlik düzenleniyor.

6 4