Boyun inceltme egzersizleri nelerdir özgüven eksikliği yaratıyor!

Boyun inceltme egzersizleri nelerdir? Yaşı olduğundan büyük gösteren ve aynı zamanda özgüven eksikliğine neden olan güzellik sorunsalı arasında yer alıyor!

Düzenli beslenme ve sıkı bir egzersizle boyun bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Özellikle yaşın ilerlemesiyle beraber ara ara alıp verilen kilolardan arta kalan gıdı oluşumu biz kadınların oldukça rahatsız etmektedir. Yaşı büyük gösteren etkenlerden biri olan boyun bölgesindeki kırışıklıkların artması ve sarkmaya başlaması fazlasıyla sinir bozucu olmaktadır. 

5 1

Özgüvene zarar veren konurlardan biri olan güzellik sorunu olduğu düşünülmektedir. Ancak boyun bölgenizdeki sarkıkları ve gıdıyı fazlasıyla sorun haline getirenlerdenseniz. Sizin için hazırladığımız bazı hareketleri günlük hayatınızda alışkanlık haline getirerek gıdı ve boyun bölgesinden sarkmalardan kurtulabilirsiniz.

5 2

EGZERSİZ

Rahat bir sandalyede sırtınız dik ve kollarınız bağlı şekilde oturun. Boynunuzu öne uzatın ve ulaşabileceğiniz en ileri noktaya gelince yavaş hareketlerle kafanızı sağa sola çevirin. İki saniye boyunca bu pozisyonda durun ve ardından orijinal pozisyonunuza geri dönerek hareketi diğer taraftan tekrarlayın. 

5 3

EGZERSİZ

Rahat bir yerde, sırtınız dik olacak şekilde ve vücudunuzu kasmadan oturun. Sonra, sesli harfleri abartarak, ağzınızı elinizden geldiğince çok açarak söylemeye başlayın. Bunu günde iki ya da üç kere, 10’ar kez tekrarlayın.

5 4