Sabah koşusu nasıl yapılır erken kalkmak zor geliyorsa program yapın!

Sabah koşusu nasıl yapılır? Fit görünümüzü korumak istiyorsunuz ancak sabah koşusuna uyanmak zorlayıcı oluyorsa bu tavsiyeler tam olarak size göre!

KENDİNİZE PROGRAM YAPIN!

Her gün istikrarlı bir şekilde koşmak istiyorsanız öncelikli olarak kendinize program yapın haftanın hangi günlerinde koşabilirsiniz, işinizle çakışmayan günleri belirleyebilir veya sabah koşusuna çıkmak için vakit kaybetmek istemiyorsanız çorabınızı spor kıyafetlerinizi akşamdan hazırlayabilirsiniz. 

7 1

BİR ŞEYLER ATIŞTIRMAYI UNUTMAYIN!

Haliyle sabah rutinlerinizde alıştığınız saatten biraz erken kalkacağınız için bu süreçte mideniz sizi biraz rahatsız edebilir. Bu nedenle koşuya çıkmadan önce midenizi tutacak ufak atıştırmalıklar yemeyi unutmayın.

7 2

DEPAR ATMANIZA GEREK YOK!

Koşu denince akla hızlı ve tempolu koşmak geliyor ancak başlangıç olarak o kadar hızlı başlamak hem vücudu sakatlar hemde çok çabuk soğumanıza neden olur. O yüzden koşu yaparken yavaş ve istikrarlı olmanız oldukça önemlidir. 

7 3

SİZE EŞLİK EDECEK ARKADAŞLAR EDİNİN

Her ne kadar kulağa çılgın bir spor gibi gelse de sabah koşusuna giden tek kişi olmadığınızı evden çıktığınızda anlayacaksınız. Bir süre sonra sizinle aynı saatte koşuya başlayan kişilerle arkadaşlık ederek sabah koşularını beraber yapabilir veya etrafınızdaki arkadaşlarınızı da sizinle koşmaya ikna edebilirsiniz.

7 4