Squat yapmanın faydaları nelerdir sıkı kalçalara sahip olun!

Squat yapmanın faydaları nelerdir? Daha sıkı ve yuvarlak kalçalara sahip olmak isteyenler buraya! Bu hareketle istediğiniz görünüme kavuşacaksınız!

Her kadın güzel kalçalara ve şekilli inen bacaklara sahip olmak ister.  Daha sıkı ve yuvarlak bir popoya ve şekilli inen kalçalara sahip olmanın çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Bunun için günde sadece 5 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.  Squat yaparak kalçalarınıza şekil verebilir, sıkılaştırabilirsiniz. Peki Suquat nedir, nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. İşte squatın saymakla bitiremediğimiz faydaları! 

7 1

TÜM VÜCUDUN GÜÇLENMESİNE YARDIMCI OLUR

Squat, hareket esnasında vücudu stabilize eden üst bacak, arka bacak ve kalça kaslarını güçlendirir. Aynı zamanda kas yapan hormonları aktive ederek tüm vücudun güçlenmesine yardımcı olur.

7 2

SIKI KALÇA VE BACAKLARA KAVUŞABİLİRSİNİZ

Temel squat hareketi ile hızlı bir şekilde kas yapıp sıkı kalça ve bacaklara kavuşabilirsiniz. Harekete ağırlık da eklerseniz daha etkili olacaktır.

7 3

KALÇA VE AYAK BİLEKLERİNİN HAREKET KABİLİYETİ ARTAR 

Vücut ağırlığı ile doğru şekilde yapılan squat hareketi eklemlere zarar vermeden kalça ve ayak bileklerinin hareket kabiliyetini arttırır. 

7 4