Vücudu şekillendiren hareketler nelerdir fit bir vücut için...

Vücudu şekillendiren hareketler nelerdir? Evde uygulayacağınız 7 basit hareketle sizin de vücudunuz şekle girecek, istediğiniz görünüme kavuşacaksınız!

Siz de vücudunuzun görünümünden memnun olmayanlardan mısınız? Kısa sürede vücudunuzu şekle sokacak 7 basit egzersiz hareketiyle istediğiniz görünüme kavuşmak hayal değil. Bu hareketleri 4 hafta boyunca düzenli olarak uygularsanız vücudunuzun şekle girdiğini göreceksiniz.  Peki vücudu şekillendiren hareketler nelerdir? İşte vücudu şekle sokan 7 basit egzersiz! 

8 1

KARIN KASI EGZERSİZİ

Sırt üstü yatın ve kollarınızı yukarıya doğru kaldırın, ardından bacaklarınızdan birini kaldırıp, bacağınıza doğru getirin, elinizle dokunun. Başlangıç pozisyonuna dönerek, diğer bacak ve kolla tekrar edin. Burada kural şudur: Sol kol, sol bacağa, sağ kol, sağ bacağa dokunacak.

8 2

BEL HAREKETİ

Bacaklarınız dizden hafif kırık ve geniş bir şekilde açık olarak kendinizi duvara yaslayın. Elinize fotoğrafta göründüğü gibi bir top alın ya da parmaklarınıza lastik geçirin. Ardından, bir sağa, bir sola yavaş hareketlerle dönün. Dönüşlerinizde duvara dokunmaya çalışın ama en önemlisi, bu egzersiz boyunca dik durmaya çalışın.

8 3

KARIN KASLARI VE KALÇA 

İlk olarak, elleriniz ve ayaklarınızdan destek alarak vücudunuzun bir üçgen gibi şekil almasını sağlayın. Bacaklarınızdan birini olabildiğince yükseğe kaldırın ve yavaşça indirin sonra da dizinizle burnunuza değmeye çalışın. Aynı egzersizi diğer bacakla da yapın.

8 4