Güzel görünmek için yapılması gerekenler nelerdir?

Güzellik konusu herkes için büyük önem arz etmektedir. Bu durumda küçük dokunuşlarla güzelliğinizi bir adım öne çıkarmaya ne dersiniz?

İlk adım ten renginize göre kıyafet tercihi!

En basitinden arkadaşınızda çok güzel duran bir bluz sizde daha farklı burabiliyor ve bu durumda ilk söylenen şey 'Bende neden onda durduğu gibi durmadı' olur. Bu durumda aslında bunun nedeni ten renginizdir. Ten rengi esmer olan biri genellikle açık renkler ve koyu renklerin tonlarını kullanabilirler. Açık ten rengine sahip kişiler ise tercihleri pastel tonlarda kullanmalarınız öneriyoruz.

4 1

Kusurlarınızı ufak dokunuşlarla saklayın!

Zayıf olduğunuz için veya çok fazla kiloya sahip olduğunuzu düşündüğünüz için elbise giymiyorsanız sizlere birbirinden güzel önerilerimiz olacak. Bu noktada yapmanız gereken vücudunuzdaki kusurlarınızı belirleyip kusurlarınızı kapatan kıyafetleri tercih ettiğiniz zaman hem siz istediğiniz kıyafeti giyebilecek hemde kusurlarınızı gizleyebileceksiniz. Bu noktada eğerki vücudunuz armut tipinde ise altınıza tayt ve üstünüze tunik tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda ayak bilekleriniz kalınsa ayakkabı tercihleriniz bot ve çizme doğrultusunda olmalıdır.

4 2

Ten rengine göre makyaj seçimi...

Eğerki ten renginiz esmerse kahve ve bordo gibi renkler tercihiniz doğrultusunda olmalıdır. Beyaz tenliyseniz daha açık tonlarda şeftalimsi, pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Dudaklarınız inceyse daha büyük göstermek için dudak renginize yakın bir dudak kalemi ile çerçeveleyip dudaklarınızın içini doldurabilirsiniz. Eğerki küçük gözlere sahipseniz daha iri göstermek için eyeliner çekip gözlerinizi olduğundan daha iri gösterebilirsiniz.

4 3

Yüz tipinize uygun saçlarınızı modellendirin!

Saçlarınıza şekil verirken sadece saç yapınıza göre değil aynı zamanda vücudunuz ve yüz tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu noktada eğerki minyon bir yapıdaysanız uzun saç sizi olduğunuzda biraz küçük gösterebilir bu yüzden minyon tipili birinin saçlarını çok uzatması taraftarı değiliz. Kare tüz tipine sahip birine küt saçlar, üçgen yüz tipine sahip birine ise çeneden itibaren kat kat kesilmiş saçlar sizi oldukça havalı görünmenizi sağlayacaktır.

4 4