Hassas ciltlerin asla kullanmaması gereken 6 bakım ürünü

Cilt hassasiyeti yaşarken dolabınızda normalde kullandığımız bazı ürünler işleri kötüye götürebilir. Özellikle bu 6 bakım ürünü...

Normal zamanlarda kullandığınız bir çok cilt bakım ürünü cilt hassasiyeti yaşadığınızda işleri kötüye götürmekten başka bir işe yaramayabilir. İşte dolabınızda bulunan ve cilt hassasiyetinde kesinlikle kullanılmaması gereken 6 bakım ürünü ve nedenleri...

7 1

PEELİNG ÜRÜNLERİ: Hassasiyetten kızarmış ve döküntüler oluşan bir cilde yapılacak en büyük kötülük peeling ürünleri kullanmaktır. Zaten dökülme eğilimi gösteren cildinize peeling yaptığınızda deri döküntüleri şiddetlenir, yanma ve kaşıntı hissi artar. Aşırı hassasiyet oluşan cildinizde sivilciler de artabilir. 

7 2

KİMYASAL GÜNEŞ KORUYUCULAR: Kimyasal içerikli güneş koruyucuları güneşten gelen UV ışıklarını emerler. Bu sistem hassas ciltlerde hassasiyeti arttıran bir sonuç yaratır. Bu nedenle içinde oksibenzon, avobenzon, homosalat, oktisalat, oktokrilen ve andokinokzat olan ürünleri sakın kullanmayın.

7 3

KOKULU VE RENKLİ NEMLENDİRİCİLER: Vücudumuzu çiçek kokularının ve güzel bir deniz esintisi kokusunun sarması hissi kulağa hoş gelebilir ancak kokulu ürünler cildinizde sadece daha fazla kızarıklık ve kaşıntı yaratır. Bunun yerine uçucu yağlar ve kokusuz ürünler kullanmaya çalışın. Eğer hassasiyet dereceniz yüksekse kokusuz ürünleri dahi kullanırken 24 saat test kuralını uygulayın.

7 4