Saç boyamadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

Eğerki saçınızı evde boyamaya karar verdiyseniz bu maddeleri boya işlemine başlamadan önce bu işlemleri mutlaka uygulamanız gerekmektedir.

Saç uzunluğunuzu iyi bilmelisiniz!

İlk olarak saç boyama saçınızı evde boyamaya karar verdiyseniz saç dolgunluğunuza göre veya saç uzunluğunuza göre bir kaç kutu boya almanız gerekebilir. Dolayısıyla gür ve uzun saçlara sahipseniz tek kutu yetmeyebilir.

4 1

Saç tipinize göre zamanlamanızı ayarlayın!

Eğerki saçınızı evde boyamaya karar verdiyseniz saç tipinizi çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni saçlarınız kalın telliyse saçınızda boyayı bekletme zamanını uzun tutmalısınız. Eğerki ince telli bir saç teline sahiseniz ince tel saç boyasını çabuk emmektedir bu nedenle saçınızda boyayı çok fazla bekletmemelisiniz.

4 2

Temiz saça boya yapın!

Genellikle pis saçın boyayı daha iyi tuttuğu söylense bile bu tezi çürütüyoruz ve eğerki boyanın saçınızda daha uzun kalmasını istiyorsanız saç boyamadan önce saçınızı yıkamalısınız.

4 3

Saç bakım krem ne işe yarıyor?

Aldığınız boyanın içerisinden mutlaka saç bakım kremi çıkar. Saç bakım kremi saç boyama işleminden sonra kremi saçınıza uygulayarak saçınızdaki boyanın kalıcılığını arttırmaktadır aynı zamanda saçınızda parlaklık ve yumusaşlık sağlar.

4 4