Brezilyalı kadınların güzellik sırları!

Dünyanın en güzel kadınlarının nesilden nesile aktardıkları güzellik sırlarını keşfetmeye hazır mısınız?


Adriana Lima, Gisele Bundchen, Isabeli Fontana, Alessandra Ambrosio vegüzelliğini dünyaya kanıtlamış birçok kadının anavatanı Brezilya…

Her zaman güzelliklerini sergilemeye hazır olan Brezilyalı kadınlar, güneşte çok vakit geçiriyor fakat aynı zamanda güneşin ciltlerinde oluşturduğu yaşlanma belirtilerinden de kendilerini koruyabiliyorlar.

Nesilden nesile aktarılan güzellik sırlarını uygulayarak Brezilyalı kadınların yardımıyla güzelleşmeye ne dersiniz?
8 1

Hem cilt hem de saç için kullanılan hindistan cevizi yağı Brezilyalı kadınların en yaygın güzellik malzemelerinden biri.

Yüzünüz için doğal bir temizleyici olarak kullanabilir, saçlarınıza parlaklık verebilir ve göz altlarınızdaki morlukları hindistan cevizi yağıyla tedavi edebilirsiniz.

Ayrıca Victoria's Secret meleklerinden Alessandra Ambrosio güneşlenirken hindistan cevizi suyu içilmesini öneriyor.

8 2

Kumsalda çok vakit geçiren Brezilyalı kadınlar, kumla ciltlerine harika bir bakım yapıyor.

Plajda güneşlenirken, güneş kreminizi tüm vücudunuza uyguladıktan sonra ince kumlarla vücudunuzu ovun.

Topuklarınızdan dirseklerinize kadar kuru ve sert tüm bölgelere kumla masaj yapın. İnce deniz kumu, ölü hücreleri cildinizden temizlemek, kan akışını canlandırmak ve selülitle mücadele etmek için mükemmel bir güzellik malzemesi.

Eğer plajda kumla cildinize masaj yapacaksanız, bu uygulamadan sonra cildinize tekrar güneş koruyucusu uygulamanız gerektiğini unutmayın.
8 3

Mükemmel ten rengine kavuşmanın sırrı yalnızca güneşin altında sere serpe yatmakta değil. Bir şişe dolusu havuç suyu içerek cildinizin muhteşem ışıltıya kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Beta karoten açısından zengin bir besin maddesi olan havuç, cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden ve radyasyondan korumaya yardımcı olur ve güzel bir ten dokusu sağlar. Tatile gideceğiniz tarihten iki hafta önce günde 2-3 bardak havuç suyu içmeye başlayın ve güneş kreminizi unutmayın!
8 4