Burçin Göksu'dan dudak makyajı için tüyolar


Türkiye'nin en güzel kadınlarının makyajını yapan, makyaj artisti Burçin Göksu'dan doğru makyaj için gereken püf noktaları ve bilinmeyen detaylarını öğrenmeye devam ediyoruz....

Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, İvana Sert, Özge Ulusoy, Çağla Şikel ve daha birçok ünlü, O'nun ışıltılı dokunuşlarıyla ekrana çıkıyor.

Bu hafta dudak makyajı hakkında bilgilendiriyor bizi Göksu.

Kullandığınız rujun renginden yapısına kadar, profesyonel çalışmaları ve tecrübeleri sayesinde yakaladığı püf noktaları ve kısa yolları adım adım anlatıyor.

Şimdi kaş, göz gibi yüz çalışmalarının yanı sıra dudak makyajının önemini masaya yatırıyoruz.
9 1

Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza biraz fondöten sürüp pudralayın.

Dudağınızda bir kabuklanma söz konusu ise dudak nemlendiriciler yahut vazelin tarzi bitkisel yağlı kremlerle nemlendirebilirsiniz.
9 2


Ben dudak çalışmalarımda ilk önce dudak kalemi kullanırım. Tabii, kullandığınız kalem rujunuzun rengi ile aynı tonda olmalı, ilk kontür çalışmamı çerçeveyi yaptıktan sonra, ya fırça yardımıyla ya da serçe parmak yardımıyla yaparım. Bu da net görünen dudak çizginizi hafif yumuşatır doğal hale getirir. (bu bahsettiğim doğal renk seçimlerinde uyguluyorum) Daha sonra da, dudağın içine aynı kalemle ruj sürer gibi doldurarak boyarım.

Bu işlemdeki amacım; hem rujun dayanıklılık süresinin artması hem de rujun göründüğü renk ile dudağa uyguladığımız rengin aynı tonu yakalamasını sağlamak. Bundan sonraki işlem ise, bir kat ruj sürün ve fazlasını almak için iki dudağınızın arasına bir kağıt mendil koyup dudaklarınızı bastırarak kapatın. Devamında 2.katı uygulayın.
9 3


Oluşan kötü görünümü önlemek çok kolay: Rujunuzu sürdükten sonra baş parmağınızı ağzınıza koyun (çocukların parmak emdiği gibi) ve dudaklarınızı sıkıca kapatın.

Rujunuzun fazlası parmaklarınıza çıkacaktır.
9 4