Bütün kuaför sorunlarınızı çözüyoruz!

.- Ağda yaptırırken kullanılan spatulanın kirli ya da kullanılmış olduğunu fark ederseniz…

New York Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji bölümü Prof. Linda K. Franks:

"Bu asla kabul edilecek bir durum değildir. Yeni bir ağda ve spatula kullanmasını rica edin. Eğer itiraz ederse orayı derhal terk etme hakkınızın olduğunu unutmayın."

8 1


- Eğer kuaförünüz saçınızı yaparken başka şeylerle de ilgileniyorsa…

Real Simple Yazarı Michelle Slatalla:

"Para ödüyorsunuz ve hakkınızı almak zorundasınız. 'Ben size mani olmuyorum, siz de zamanımdan çalmayın' demeniz yeterli olacaktır. Diğer alternatif gerçek bir nokta atışı: 'Sanırım çok meşgulsünüz, ben şimdi gideyim.' Giden müşteri giden para demektir."
8 2


- Eğer yapılan işlemi beğenmezseniz…

New York City Kuaför'ün sahibi Ted Gibson:

"Kuaförünüz sevgiliniz gibidir. Hoşlanmadığınız bir şey yaptığında ona da küsme hakkınız vardır. Ayrıca bazen kuaförünüzün ısrarlı bir tavsiyesine uymak zorunda hissedebilirsiniz. Öncelikle bu histen kurtulun. Kimse size istemediğiniz bir şeyi yaptıramaz. Hoşlanmadığınız bir saç modeline daha da kötüsü bir saç kesimine katlanmak zorunda kaldıysanız açıkça beğenmediğinizi söyleyin. Alternatifler sunmasını isteyin. Elbette müessesenin ikramı olarak…"
8 3


- Eğer kuaförünüz fazla samimi davranıyorsa…

Ünlü manikür ve masaj uzmanı Jin Soon Choi

"Alternatifler bulun. Örneğin elleri omuzlarınızdaysa ya da masaj yapmaya çalışırsa ev temizliğinden çok yorulduğunuzu ve dokunmasının canınızı yaktığını söyleyin. Yüzünüze ya da kollarınıza dokunmaya çalışıyorsa rahatsız olduğunuzu belli edecek şekilde hafifçe geri çekilin. Eğer samimi soruları soruyor ve kendi hakkında özel ayrıntılar anlatıyorsa 'bu kadar bilgi bugünlük yeter' gibi bir şaka yapın."
8 4