Çanta alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çantasız sokağa adım atmıyoruz ve sürekli kolumuza taktığımız bu aksesuarlara dünyanın parasını veriyoruz. Peki çanta alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Çalışan kadınların, meşgul ev hanımlarının ve annelerin tercihi, tüm ihtiyaçlarını içine sığdırabilecekleri çantalardan yana oluyor. Hafta sonu yemeğe ya da arkadaşlarıyla buluşmaya giden genç kızlar ise seçimlerinde daha özgür. Topuklu ayakkabılara eşlik eden minik süslü çantalar frapan kadınların ilk tercihi!

Vitrinlerdeki modellere bakıp çanta modellerinin güzelliğiyle büyülendikten sonra kendinize gelin ve kendinize şu soruyu sorun: Çanta alırken nelere dikkat etmeliyim?
8 1

Öncelikle alacağınız çantanın ebatlarının sizin için kullanışlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olan her şeyi çantanıza sığdırabilmelisiniz.

Kadınlar olgunlaştıkça, çantaları da onlarla birlikte büyüyor. Beğendiğiniz çantanın içine eşyalarınızı sığdırmayı deneyin. Bu şekilde eve gittiğinizde kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Üstelik çanta boyutlarının kıyafetiniz ve katılacağınız davetlerle de ilgisi vardır. Bir düğüne giderken yanınıza kocaman, bavulumsu bir çanta alamazsınız değil mi?
8 2

Kadınlar genellikle çantalarının içinde aradıklarını kolayca bulamazlar. Hem çantalarına çok fazla şey koyduklarından hem de çantalarındaki gözler yetersiz olduğundan, çantalarda ev anahtarı bulmak kadınların gün içerisinde yaptığı en zor şey.

Eğer dağınık bir çantaya sahipseniz içinde fazla bölmeleri olan bir çanta kullanmayı ve eşyalarınızı çantanın gözlerine yerleştirmeyi deneyin. Bu şekilde telefonunuz çaldığında kolayca bulabileceksiniz.
8 3

Çantanızın seçiminde etkili olan bir etken de çantanızın yapımında kullanılan materyaldir.

Eğer çantanızı dayanıklı bir kumaştan seçerseniz çantanızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kumaş çantalar ilkbahar ve yaz aylarında kullanmak için ideal. Kavurucu yaz sıcağında kolunuza yapışıp sizi rahatsız etmez fakat çabuk kirlenir. Ve zamanla çantanız içindeki ağırlığa dayanamaz ve yırtılır.

Bu gibi tatsız durumlarla karşılaşmamak için farklı materyallerin kullanıldığı işlevsel tasarımları tercih edebilirsiniz.
8 4