Cildinizi yaza nasıl hazırlayacaksınız?

.Kış aylarında soğuk, kuru ve kirli havayla temas etmek zorunda kalan cildiniz canlılığını yitiriyor. Özellikle de rüzgar ve ani ısı değişimleri cildin nemini kaybetmesine yol açıyor. Oysa basit ama etkili yöntemlerle cildinizi yaza hazırlayabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler...
9 1


8 bardak su için


Vücudun su oranı azaldıkça cilt elastikiyetini kaybediyor, kırışıklık ve sarkmalar kendini göstermeye başlıyor. Cildinizin nem dengesini sağlamak için günde 8 bardak su içmeye özen gösterin.
9 2


Peeling yaptırın


Etkili bir çözüm için ev ürünleri yerine cilt uzmanları tarafından yapılacak peelingi tercih edin.. Örneğin glikolık asitle 2-3 hafta arayla yapılacak olan peelingler sonrasında kısa sürede iyi yanıtlar alınıyor. Peeling seansları yaklaşık 15 dakika tamamlanıyor ve cildiniz çok daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüme kavuşuyor.
9 3


Ben ve lekelerinizi kontrol ettirin


Özellikle yüzümüz ve ellerimiz en çok güneş gören yerlerimiz olmaları nedeniyle UV ışınlarının tahrip edici etkisine maruz kalıyorlar. Kanser riski olması nedeniyle vücudunuzda 20 den fazla sayıda beniniz varsa, açık göz ve saç rengine sahipseniz, cildinizi mutlaka dermoskop aletiyle muayene ettirin. Özellikle ailenizde cilt kanseri söz konusu ise veya daha önceden beninizi aldırmışsanız, yaza girmeden önce rutin ben kontrollerinizi ihmal etmeyin.
9 4