Ev yapımı güneş kremi tarifleri burada!Güneş'in zararlı etkilerinden korunmanız bir şart, fakat bunun için çok masraf yapmanız şart değil! Özellikle her güneş kreminde kullanılan kakao yağı ve havucu kullanarak kendi ellerinizle güzelliğinizi koruyabilirsiniz.
7 1


El yapımı güneş kremi tariflerimize başlıyoruz!

Kakao, fındık ve badem yağları ile kremimize yumuşak bir kıvam vermesi için gliserin kullanacağız.


Yağlardanı birer tatlı kaşığı olacak şekilde biraz gliserinle karıştırıyoruz. Karışım yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar gliserin eklemeye devam ediyoruz. Kremi, ağzı kapalı bir kapta ve güneş görmeyen serin bir yerde saklamaya özen gösterin. Hazırlamış olduğunuz kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce vücudunuza uygulayabilirsiniz. Böylelikle güneşin zararlı etkilerini sizden kaçacak!
7 2


Kakao yağı, fındık yağı, havuç yağı, gliserin yağı, badem yağı ve ozon yağımız hazırsa diğer tarifimize geçiyoruz!

Derin bir kap içine tüm yağlardan birer tatlı kaşığı koyuyoruz. Ozon yağının iki kaşık olmasına dikkat ediyoruz. Eğer yoğun bronzluk istiyorsanız havuç yağını da iki tatlı kaşığı kullanabilirsiniz. Tüm bu yağları kullanışlı bir sprey kutusuna koyarak gönül rahatlığıyla plajlara koşabilirsiniz.
7 3


Evinizde havuç, karanfil, susam ve zeytin yağı varsa tarifimize başlayalım.

İki adet havucu rendeliyoruz. Havuçların üzerine çıkacak kadar zeytinyağı ve susam yağı döküyoruz. Kremimizin güzel kokması için de içine karanfil ekliyoruz. Daha sonra bu karışımı bir kavanoza ya da boş bir sprey kutusuna koyuyoruz. İşte bu kadar!
7 4