Evlilikle ilgili mutlaka bilmeniz gereken 8 gerçek !

Evlilikten beklentileriniz neler? Evlendikten sonra hayal kırıklığına mı uğradınız? Sizin için cevapladık...


Gençlerin çoğu hayata toz pembe bakarak evleniyor. Ruh eşlerini bulduklarına ve masallardaki gibi sonsuza kadar mutlu olacaklarına inanıyorlar. Evlilik hakkında gerçekleri bilmeyenler ve farklı beklentiler içinde olanlar ne yazık ki büyük bir şokla karşılaşıyorlar.

Evlilik elbette ki mutluluk demektir ama flört gibi sürekli umarsızca eğlence değil, bazen ciddiyet ve sorumluluk gerektirir. İşte evlilik hakkında bilmeniz gereken gerçekler...
10 1

Birçok konuda fikirlerinizle örtüşmese de kendinizi eşinizle uzlaşırken bulacaksınız. Tuvalet kapağının açık kalması gibi küçük konulardan, eşinizin cumartesi akşamını arkadaşlarıyla geçirmek istemesi gibi daha büyük konulara kadar her türlü soruna katlanmak ya da normalde yapmayacağınız şeyleri yapmak durumunda kalacaksınız.

Birbirinizden farklı alışkanlıklarınız olduğu gerçeğine hazırlıklı olun!
10 2

Sizi heyecanlandıran yakışıklı kocanızın bazı kusurları olduğu ortaya çıkarsa sakın şaşırmayın. Belki de işinde sizin sandığınız kadar başarılı değil, ya da çok tembel ve ev işlerinde size pek yardımcı olmuyor. Diğer yarınızla yaşarken bu tip hayal kırıklıkları yaşamanız son derece normal.

'Aman Tanrım ben kiminle evlendim' diyerek ondan soğumak yerine onun da bir insan olduğunu ve kusursuz olamayacağının farkına varın.
10 3

Günler aylara, aylar yıllara dönüşürken zaman akıp gidecek ve siz ilk zamanlar yaşadığınız gibi her gece seks yapmayacaksınız. Dahası, bunu gerçekten özlemeyeceksiniz. Bu duruma gittikçe daha çok alışacaksınız ve bir süre sonra tuhaf karşılamayacaksınız.

Aslında bu durumu olağan karşılamak ve seksten uzaklaşmak ilişkilerin kopmasında en büyük etken, bu nedenle size tavsiyemiz mümkün olduğunca bunun önüne geçmeye çalışın!
10 4