Geçerli 7 moda kuralı!

Sezon trendleri kombinlerimizi şekillendiriyor. Yanlış kullanılan ve modası geçen trendler ise şıklığımıza en büyük engel. İşte size yardımcı olacak 7 stil önerisi!


Hepimizin özel stilisti olsaydı ne güzel olurdu! Bizim yerimize kıyafet seçimlerimizi yapacak, onlarla uyumlu aksesuarları bulacak ve en önemlisi sıkı bir trend takipçisi olacak…

Ne yazık ki, kendimize özel bir stiliste sahip olmak bir çoğumuz için yalnızca bir hayal. Bu nedenle modayı yakından takip etmeli ve seçimlerimizi dikkatli yapmalıyız.

Bazen "trendleri takip edeceğim", "uyumlu giyineceğim" derken kendimizi farkında olmadan demode kılıklara sokuyoruz. Bunun sebebi aslında tedavülden kalkan moda trendlerinin sokak modasında hala kullanılması.

Bir zamanlar trend olan bir şey size çok yakışıyor olsa da, sonsuza kadar aynı stilde giyinemeyeceğinizi fark etmelisiniz.

İşte moda konusundaki tercihlerinizi son trendlere uygun ve bilinçli yapmanız için 7 öneri!
9 1

Kombinlerinizde odaklanacağınız yalnızca bir nokta seçin. Desenler, işlemeler ve renkler birbirine karıştığında üzerinizdeki kıyafetler anlaşılmaz bir görünüme kavuşuyor.

Dağınık ve karma karışık bir stil oldukça dikkat dağıtıcı. İşlemeli parıltılı ve süslü parçalardan yalnızca birini kombinlerinizde kullanmayı tercih edin.

Hem eteğiniz hem ceketiniz hem de bluzunuzu enteresan parçalardan seçemezsiniz.

Unutmayın kombininizde yalnızca bir odak noktası olmalı.
9 2

Kadınların çantalarını ayakkabılarıyla takım yaptığı zamanları hatırlıyor musunuz?

Göz makyajınızı kıyafetinizin renginde yapmak kadar kötü bir şey olmasa da ayakkabı-çanta takımlar demode bir görüntü sergilemenize neden olabilir.

Ayakkabı ve çantanızı takım olarak tercih etmek yerine birbiriyle uyumlu ama farklı çantaları bir araya getirin.

Aynı kural aksesuar seçimlerinizde de geçerli olmalı. Takım setlerden mümkün olduğunca uzak durun. Kolye, küpe yüzük ve bileziğinizi birbirine uydurmak zorunda değilsiniz.
9 3

Battaniyeden bir beden küçük şallardan ve fularlardan uzaklaşmanın vakti sizce de gelmedi mi?

Palto ve ceketlerle kullanılan şallar her zaman şıklık yaratan bir parça olsa da kıyafetin üzerinde aksesuar olarak kullanılan fuların devri artık geçti.

Yani tişörtünüzün boynuna aksesuar olarak bir fular doladıysanız evden çıkmadan önce aynaya bir göz atın. Fularınızı çıkartıp onun yerine bir kolye takın.
9 4