Gençlik sırları

.

Kalın ve opak rujlar kırışıklıklara ve dudaklardaki çatlaklara dolar. Bu da yaşınızı 'biraz' ele verebilir. Açık renkli ve ince sürümlü rujlar bunun için var! Daha sofistike bir görünüm için dudak kalemi kullanın. Dudak kalemiyle boyadığınız dudaklarınıza parlatıcıyla gençlik verin.

6 1
Cımbızı bir kenara bırakın

Başınızın üstündekileri seviyorsunuz ama gözlerinizin üzerindekinden neden bu kadar rahatsızsınız? İnce kaş ifadenizi bozar ve yaşlı gösterir.

Makyaj uzmanı Linday Hay'den bir tavsiye: "Kaşlarınızı asla dağınık bırakmayın, kavislendirin. Fakat kesinlikle çok da inceltmeyin."
6 2
Uyku maskesi takın

Eğer dağ başında bir mağarada yaşamıyorsanız, geceleri çevreniz olması gerektiği kadar karanlık olmayacaktır. Sokak lambaları, elekronik aletlerin ışıkları, hatta dijital saatiniz bile güzelliğinize gölge düşürmeye çalışıyor. REM uykusu sırasında salgılanan ve cildin yenilenmesine yardım eden melatonin karanlığı sever. Uyku maskesi kullanın.
6 3
Buza güvenin

Bir önceki gün tuzlu şeyler yediyseniz, evet, sabah şiş gözlerle uyanacaksınız. İşte sabahların kahramanı: Buzu papatya çayı ya da yeşil çayla ıslattığınız kağıt mendillere sarın ve göz çevresinde yuvarlak hareketlerle hafifçe bekletin. Bir taşla iki kuş vurmuş oldunuz!
6 4