Giyinirken siz de mi bu hataları yapıyorsunuz?

.....Sokağa çıkarken her kadının mutlaka dönüp aynada kendine en az bir kez baştan aşağı bakması gerektiğini belirten 'Sağlık ve Yaşam Dergisi' yazarı Sibel Türk, kadınların giyinirken en sık yaptığını hataları anlatıyor.

Moda hatası yapmamak için siz de bunlara dikkat edin!
11 1

Tayt giymek mayın tarlasında yürümek gibidir!


İnceliğinize ve zerafetinize ne kadar güvenseniz de çok moda olan taytları kısa bluzlarla ya da kısa montlarla giymeyin. Bu şekilde giyilen taytlar en ufak kusurlarınızı gözler önüne serdiği gibi size basit bir hava verir. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceğiniz unutmayın.
11 2

Yerine ve zamanına göre giyinin


Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en basit görgü kuralıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda olacağı bir aktiviteye katılıyorsanız, kıyafetinizi buna göre seçmeye özen gösterin. Piknik alanında yüksek topuklu ayakkabı, mezuniyet balosunda tenis ayakkabısı olamayacağını unutmayın...
11 3

Aksesuarınızı vücut tipinize göre seçin


Kısacık boylu, incecik bir kadında kocaman bir el çantası ne kadar sakil durursa, uzun ve iri bir kadında küçücük bir çanta da o kadar komik görünecektir. İncecik bilekli 35-36 numara ayakkabı giyen bir kadında kocaman botlar, zayıf bilekli, incecik parmaklı bir hanımda kocaman yüzükler bilezikler asla şık olmayacak aksine rüküş duracaktır. Siz siz olun aksesuarlarınızı vücut iriliğinizle doğru orantılı seçin.
11 4