Güzelliğin yapıtaşları

.

Güzellik; sağlıklı bir cilt, parıldayan saçlar ve ışıltılı bir gülümsemeden oluşuyor.

Pırıl pırıl bir cilt için

Antioksidanlar cildinizi UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur ve cilt kanserini önlemeye yardımcı olur. Yüksek antioksidan içeren yiyeceklerden kimileri; yeşil çay, turunçgiller, kakao, yabanmersini, mor erik ve ıspanak gibi yapraklı sebzelerdir.

Özelliikle yazın şunu unutmayın: Eğer susadıysanız, deriniz de susamıştır! Her gün su içmek kaçınılmaz bir gereklilikken, meyve ve sebze suları da hidrasyon ihtiyacınızı karşılamak için önemlidir.
5 1
Selenyum vücudunuzun antioksidan özellikler içeren bir protein yaratması için gereklidir. Tartışmasız en iyi selenyum kaynağı ise Brezilya cevizidir. Ama eğer onu bulamıyorsanız, balık, hindi, buğdaylı makarna, ve kahverengi pirinç de selenyum içerir.

Omega 3 hücrelerinizi toksinlerden arındırmak ve nemlendirmek için gerekli olan zarları korur. Hint keneviri, keten, somon, ceviz, sardalya ve Chia adlı bir Meksika bitkisinin tohumları Omega 3 kaynağıdır.
5 2
Kusursuz bir tebessüm için

Ekmek ve kraker gibi çiğnenen karbonhidratlar dişetlerinin altına sıkışır ve bakteri üretimine meyil verir. Yemek ve atıştırmalıklarınızla birlikte su içmeyi ihmal etmeyin ki bu yemek parçacıklardan büyük ölçüde kullanın.

Siyah ve yeşil çayda bulunana polifenoller diş plaklarını önler ve diş çürüklerinin oluşmasını engeller. Yabanmersini diş ve dişetlerine yapışacak bakterileri önlerler ama yabanmersini suyunuzun ekstra şekerle desteklenmediğine emin olun.
5 3
Doğal ışıltılı saçlar için

A ve C vitaminleri vücudunuzun sebum üretmesine yardımcı olur. Bu madde saç kökleri için doğal bir arıtıcıdır. Ispanak, brokoli ve pazı her iki vitamin için de harika kaynaklardır.

Saçlarınız büyümek için proteinlere de ihtiyaç duyar. Fasulye, mercimek ve diğer baklagiller protein, demir ve çinko için harika kaynaklardır.
5 4