Güzellik imzanız için makyaj önerileri

Her kadının kendine has güzellik yöntemleri olduğu gibi, kendi imzası haline dönüştüğü bir makyaj stilinin de olması gerekir. Yoksa sizin yok mu!


Hepimiz makyaj yaparak eğlenmek, yeni yöntemler keşfetmek için can atarız. Ne kadar makyaj ve makyaj ürünlerine meraklı da olsak bazı günler sanki yaptığımız yanlış makyaj uygulamaları yüzümüzde sırıtır.

Makyaj da kıyafet gibi insanın kendisiyle bütünşemesi gereken bir detay. Bu yüzden herkesin kendi imzası gibi bir makyaj tarzı da olması gerekiyor.

Eğer hala kendinize en uygun makyaj stilini bulamadıysanız bu ipuçlarını takip edebilirsiniz...
6 1

Kendinizi hangi günler güzel hissettiğinizi düşünün. Belki de bu hissinizin makyajla bir ilgisi olmadığını düşünüyorsunuz kim bilir…

Deneyin! Bir yere gideceğiniz bir gün değişik yöntemler deneyin. Yapacağınız kedi gözü makyajı ya da süreceğiniz kıpkırmızı bir ruj belki de tam size göredir.

Doğallığı sevseniz de arada böyle değişiklikler insana iyi gelir.
6 2

Diğer insanlarda dramatik bir göz makyajı ya da kalın öe plana çıkarılmış kalın dudakları seviyorsunuz belki de…

Her insanın sahip olduğu yüz hatları var, kalın dudaklara sahip değilseniz aynı makyaj türünü kendinize minimalize şekillerde uygulayabilirsiniz.

Bu tür bir dudak makyajını günlük yaşantınıza uygun hale getirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu konuda uçuk pembe bir ruj size oldukça yardımcı olur.

Küçük kuyruklu bir göz makyajı yapmayı da unutmayın. O gün etrafınızdaki bütün övgüleri toplayacaksınız…
6 3

Gözlerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız, bir aydınlatıcıdan yardım alın. Göz çevrenize uygulayacağınız aydınlatıcı onları daha büyük gösterecek…

Göz kenarına uygulayacağınız bu işlemde, iç kısımlardan göz bitişine doğru olan yolu izleyin. Ayrıca alacağınız ürünü cildinizden çok açık veya çok koyu tonlarda almayın ki ortaya doğal bir görünüm çıkabilsin.

Mesela büyük elmacık kemikleriniz varsa, bu makyajı tamamlayıcı olarak onları ön plana çıkarabilirsiniz.
6 4