İlkbaharda cilt bakımı nasıl olmalı?

İlkbaharda cildiniz için yapmanız gereken değişiklikler...


Mevsimler değişirken, cilt bakım rutinimizi de mevsimlere göre değiştirmemiz gerekiyor. İklim değiştikçe, cildimizin ihtiyaçları da değişiyor.

İlkbahar aylarında cildimizin daha yüksek reaksiyonlu, hassas ve alerjik olduğunu göz önünde bulundurursak, daha özverili bir cilt bakımına ihtiyaç duyduğumuzu anlayabiliriz.
10 1

Soğuk kış aylarında cildi korumak için kullanıdğımız zengin içerikli kremleri daha hafifleriyle değiştirmenin zamanı geldi. Artık daha az yağlı, daha hafif kremler tercih edebiliriz.

İlkbaharla birlikte cildiniz daha fazla yağ üretmeye başlar. Yağ oranı fazla kremler, cildin dengesini bozarak sivilcelere neden olabilir. Nemlendiricilerin yanı sıra tonik kullanmanız da faydalı olacaktır.
10 2

Yaz ayları peeling için pek uygun sayılmaz. Bu nedenle yaz gelmeden mat ve soluk cilt yapısından kurtulmak için ilkbahar aylarını peelingle değerlendirmekte fayda var.

Evde kendi peelinginizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Pamuğun üzerine eminceye kadar limon sıkın ve şeker serpin sonra bu pamukla hafif ıslattığınız yüzünüzü ovalayın. Yüzünüzü ılık suyla durulayın ve yumuşak bir havlıyla kuruladıktan sonra nemlendirici uygulayın.
10 3

Cilt temizliği bahar aylarında çok önemli ve cildinizi temizlemek için doğadan faydalanabilirsiniz.


Cilt temizleyici maske


1 yemek kaşığı kuru lavanta

1 yemek kaşığı kuru gül yaprağı

3 yemek kaşığı yulaf

2 yemek kaşığı kilTüm malzemeyi karıştırıp kaynar su ilave ederek macun haline getirin. Cildinize sürüp 20 dakika bekletin ve yıkayın. Haftada bir uygulayın.


10 4