İncelen saçlara 7 farklı tedavi yöntemi

Kadınların en hassas noktalarından biri saçları ve gözümüz hep yeni saç modellerinde... Peki ama saçlar sağlıksızken nasıl şekillendireceğiz?


Saçlarımıza en ufak kötü bir şey olsa dünya başımıza yıkılır, karalar bağlarız. Yapısı bozulan ve sağlığını yitirmiş saçlar ise tahmin ediyoruz ki en korkuncu ama neyse ki biraz bakımla iyileştirmek elimizde!

İşte etkileri kanıtlanmış 7 farklı tedavi yöntemi...
9 1

Yedikleriniz, kilonuzu, sağlığınızı, cildinizi ne kadar etkiliyorsa saçlarınızı da bir o kadar etkiliyor. Dışardan tedavi uygulasanız bile sağlıksız beslendiğiniz taktirde hiçbir zaman tam bir başarı elde edemezsiniz.

Protein, B12, yeşil sebzeler, yağsız et ve balık saçlarınız için en uygun besin kaynaklarıdır ve sık sık tüketmeniz gerekir.
9 2

Diğer birçok zararı gibi, stres saç kaybına da neden oluyor! Duygusal ve fiziksel stres bütün vücudu etkisi altına alır. Stresle başa çıkmak elbetteki kolay değildir.

Eğer stresinizi azaltmayı kendi başınıza beceremiyorsanız, değişik hobiler edinebilir, spor veya meditasyon yapabilirsiniz.
9 3

Sağlıklı ve dengeli besleniyor ve stressiz yaşam sürüyor ancak yine de sağlıksız saçlara sahipseniz, bu durum saçınızın yapısından kaynaklanıyor olabilir.

Her gördüğünüz ürünü,maskeyi saçınıza uygulamamanız gerekir. Kullanmak istediğiniz ürünleri iyi araştırıp, kuaförünüzden de yardım alarak saç yapınıza en uygununu seçin. En önemlisi saç maşası ve düzleştiricisi kullanmayın!
9 4