Kadın erkek ilişkilerinin doğası değişiyor!

.Kural: Başınız ağrıyorsa ya da yorgunsanız seks yapmak zorunda değilsiniz!

Öneri: Partnerinizle sevişmeye başlarsanız gerisi çorap söküğü gibi gelir!

Getting the Sex You Want kitabının yazarı Sandra Leiblum, seks yapmak için keyfinizin yerinde olmasını beklemek ilişkinizi körelteceğini belirtiyor. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda partnerinizin teklifini geri çevirmeyin. Ön sevişmeye başlamak seks yapmaya yeterlidir.

7 1


Kural: Her gün seni seviyorum demeli!

Öneri: Sevgi kelimelerle ölçülmemeli, hareketler sevginin aynası gibidir.

Bu iki kelime sürekli söylendiğinde anlamını yitirir. Seni seviyorum cümlesini gerçekten hissettiğinizde söyleyerek, hakkını vermelisiniz. Seni seviyorum yerine birbirinize tatlı sözcükler söyleyerek de sevdiğinizi belli edebilirsiniz.


7 2


Kural: Aldatırsa itiraf etmeli!

Öneri: Her zaman dürüst olmak mutluluk getirmez…

Partnerinizi aldatmak ve bunu ona söylemek bencilce bir davranış olacaktır. Psikoterapist Robi Ludwing, yasak bir ilişkiyi itiraf etmenin her ilişki için hasar verici olacağını belirtiyor. İtiraf etmek sizi suçluluk duygusundan kurtaracaktır ancak partnerinizin size olan güvenini yıkacaktır.

7 3


Kural: Orgazm taklidi yapmanızın bir sakıncası yok!

Öneri: Arada bir rol yapmanızın sakıncası yok!

Women's Health Seks Danışmanı Fulbright, kadınların çoğunluğunun bir an evvel uyumak için orgazm taklidi yaptığını söylüyor. Cinsel açıdan ve duygusal açıdan tatmin edici bir ilişki yaşıyorsanız arada bir orgazm taklidi yapmanızdan zara gelmeyecektir. Ancak bu oyun işini çok fazla tekrarlamamalısınız. Birlikte olduğunuz kişiye rol yapmak onu kıracaktır. Partnerinize erojen bölgelerinize masaj yapmasını hatırlatabilirsiniz.
7 4