Kemer takmanın püf noktaları!

Kemer, kıyafetlerinize tarzınızı yansıtırken, kıyafetinizi de modanın üst seviyelerine taşıyabilir. Nasıl mı? İşte kemer takmanın püf noktaları...


Güzel bir kemer kıyafetinizi modanın bambaşka bir boyutuna taşıyabilir ama unutmamalısınız ki, kemerlerin yanlış kullanımı modaya son derece uygun olan kıyafetinizi berbat edebilir.

Kazaklardan tutun da gece elbiselerine kadar her kıyafetinizle kemer takıp güzel görünmeyi gerçekten düşünüyor olamazsınız. İşte kıyafetlerinizi kemerle süslemenin püf noktaları...
9 1
Kullanacağınız kemerin tarzınıza uygun olmasına dikkat edin. Kemeriniz kıyafetinizden farklı bir tarzda olmamalı.

Kemerler çok amaçlı olabilir fakat doğru kemeri bulmak, mükemmel ayakkabıları bulmaktan daha zordur.

İlk olarak kişisel tarzınızı belirleyebilir ya da en azından kemer kullanacağınız kıyafete özel bir kemer düşünün, daha sonra bu tarzınıza hava katacak bir kemer arayın. İyi bir sonuç elde edeceğinizi düşünerek iki farklı tarzı karıştırmayın.
9 2

Kalın bel kemerleri uzun gövdeli kadınlarda daha güzel bir görünüm yaratıyor çünkü bu aksesuar gövdelerini kısaltıyor ve proporsiyonlarını daha orantılı gösteriyor.

Kısa belli kadınlar ise ince kemerlerle daha iyi görünüyorlar. Bunun sebebi ise ince kemerlerin, gövdelerinin orta kısmını gizleyerek göğüslerden direk bacaklara uzanan bir görüntü yaratmaması.

Eğer iri taşlı, parlak, altın rengi bir aksesuar kullanmak istiyorsanız, kemerinizi de bu kadar abartılı ve süslü seçmeyin.

Bu kemeriniz ve takılarınız uyumlu olmak zorunda değil anlamına gelmez. Tam aksine kemer ve takılarınız arasındaki dengeyi sağlamalısınız.

9 3

İdeal olan kemerinizin ortasındaki deliği kullanmanız. Daha kısa kemerler kullanırsanız size küçük gelmiş gibi görünebilir.

Uzun kalan kemerler ise düzgün durmayıp kıyafetinizden fırlayabilir ve onu sürekli düzeltmek sinirlerinizi bozar.
9 4