Makyaj modasında 1950'li yıllar!

1950'li yılların feminen görünümünü kendi stilinize uygulayın. Peki 1950'li yılların makyajı nasıl yapılır? İşte gösterişli 1950'li yılların makyaj sırları!


Marilyn Monroe ve Jane Russel gibi dönemin unutulmaz güzellerinin makyaj stilini beğeniyorsanız, bu görünümü 2010'lı yıllara uygulamayı deneyebilirsiniz!

Bugün bile adlarından beğeni ve hayranlıkla bahsedilen yıldızların etkileyici makyaj stilleri kadınların aklına kazınmış görünümlerden biri. Üstelik bu makyaj stilini uygulamak için profesyonel bir makyaj artistine danışmanıza ya da ilginç uygulamalar yapmak için tekrar tekrar uğraşmanıza gerek yok.

İşte 1950'li yılların göz kamaştıran makyaj stili ve 7 ipucu!
9 1

1950'li yılların görünümünde en önemli şey cilt renginin çok canlı görünmemesidir. Solgun beyaz bir ten o dönemin popüler güzellik anlayışlarından biri.

Açık renkli bir fondöten ve pudra uygulayarak bu görünüme ulaşabilir ve yüz kontürüyle de uğraşmazsınız! Dikkat etmeniz gereken tek şey açık ten rengine sahip olacağım yerine bir zombiye benzememek!
9 2

Göz makyajında ise sadelik 1950'li yıllara damga vuruyor. Sade bir eyeliner tüm ihtişamıyla bakışlarınızda feminen bir etki yaratmaya yetiyor.

Eyeliner uygulamadan önce göz kapağınıza şampanya , ten rengi ya da natürel tonlarde fdüz bir far uygulayabilirsiniz.
9 3

Sade göz makyajına bol maskara uygulanan kirpikler eşlik ediyor.

1950'li yılların kadını o günlerde bugün kullanılan maskara tüpleri yerine blok maskara kullanıyordu. Önce maskara fırçası ıslatılıyor ve daha sonra boyaya batırılıp kirpiklere uygulandığında kalın ve iri kirpikler ortaya çıkıyordu.

Bu etkiyi yaratmak için volüm sağlayan ve takma kirpik etkisi yaratan maskaraları kullanabilirsiniz.
9 4