Mücevherlerinizin ucuz görünmesinin 10 sebebi!

Mücevher ve aksesuar seçimlerinizde yanlış kararlar alıyor ve çok para harcamanıza rağmen istediğiniz görünüme kavuşamıyor musunuz? İşte mücevherlerinizin ucuz görünmesinin 10 sebebi!


Mücevher ve aksesuarlar kıyafetlerimizin ve stilimizin tamamlayıcılarıdır.

Gösterişli bir kolyeyle basit bir kıyafeti şıklaştırabilir ya da sade aksesuarlar kullanarak şık ve detaylı bir kıyafeti gündelik kullanıma uyarlayabilirsiniz.

Fakat aksesuar ve mücevher seçiminde taktığınız takıların hoş görünmesi için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

İşte aksesuar ve mücevherlerinizin ucuz görünmesinin 10 nedeni!
12 1

Aksesuarlarınızın ucuz görünmesinin nedeni üzerinde sallanan figürler olan modellerdeki yanlış seçimleriniz olabilir. Hayvan figürleri, pastel renkler, kelebekler ve kalpler gibi çocuksu şeyler, aksesuar ve mücevherlerinizin çok pahallı olmasına rağmen ucuz görünmesine neden olur.

Mücevher ve aksesuar seçimlerinizde şirin biçimli figürlerden ve canlı, pastel renkler uzak durun. Doğal taşlar ve koyu renkler her zaman ilk tercihiniz olmalı.
12 2

Eski kolyelerinizden kopan boncukları birleştirmiş de yapmışsınız gibi görünen 5 sıra boncuklu kolyeniz asla pahallı görünmez.

Ayrıca sıra sıra farklı boncuklardan oluşan kolyeler son derece demode ve olgun bir görünüm kazanmanıza neden olur.

Bu kolyeler yerine az boncuklu ve enfazla iki sıradan oluşan kolyelerei tercih edim. Boncuk boyutları ne kadar küçük olursa kolyeniz o kadar zarif ve şık görünür.
12 3

Seçtiğiniz aksesuardaki mine gibi işlemelerin metal kısımlarla pürüzsüz bir şekilde birleşmesine dikkat edin. Farklı dolgularla yapılan aksesuarlarda çukurlar ve çıkıntılar olabiliyor. Bazen plastik ve benzeri malzemelerin kaymış olduğunu görebiliyoruz.

Bu tür detaylar hem aksesuarınızın görünümünü bozar hem de takılarınızı ucuz gösterir.
12 4