Rengarenk bir paskalya!

.Hristiyan kardeşlerimizin bayramı paskalya geldi! Rengarenk gelenek için biz de organik yumurta boyama ve en nefis çörek tariflerini sizler için derledik.
9 1

Organik paskalya yumurtası süsleme


Renklerini vermek için; mor lahanayı mor rengi için, çileği pembe için, ıspanağı yeşil için, pancarı kırmızı için, safranı ise sarı için kullanın. Ayrıca zeytinyağınıda hazırda bulundurun.

Yumurtalarınız hazır ise sebzeler ve meyvelerinizi 15-20 dakika kaynatın ve içine zeytinyağı damlatın. Hangi renge boyayacaksanız yumurtanızı onun içine atın.

Stickerlar için bir kabın içinde su kaynatıyoruz. Çıkartmaları önceden haşlanmış olan yumurtalara geçiriyoruz. Bir kaşık yardımıyla kaynamakta olan suya batırıp çıkartıyoruz ve süslü yumurtalarımız hazır oluyor.

Görseller: mutfakpenceremden9 2


Sudan çıkardığınız yumurtaları kuruması için boş yumurta kabına alabilirsiniz. Kuruduktan sonra üzerine dilediğiniz şekli çizebilirsiniz.

Yumurtayı hediye edeceğiniz kişinin adını ve onun için iyi dileklerinizi yazabilirsiniz.
9 3

Boya tabletleriyle paskalya yumurtası süsleme


Bunun için size gereken malzemeler; sirke, lastik, boya tabletleri, stickler, beyaz pastel boya kalemi ve zeytinyağı.

Yapmanız gereken yumurtaları 10 dakika haşlamak, sonra sıcak su bardağının içine hangi rengi istiyorsanız o rengin boya tabletini atmak... İçine yumurtayı stickerları yapıştırdıktan sonra koyarak renk almasını sağladıktan sonra çıkarın ve kurumasını bekleyin. Son olarak üzerindeki stickerları çıkararak dilediğiniz şekilleri çizin.
9 4