Saç bakımı hakkında bilinmeyenler!

Saçlarınızı nasıl yıkayacağınızı, hangi şampuanı kullanmanız gerektiğinizi biliyorsunuz! Ya saçlar hakkında bilmedikleriniz! İşte saçların şaşırtıcı özellikleri!


Saçlarımızı hangi şampuanla nasıl yıkayacağımızı, saç derisine nasıl masaj yapacağımızı, saçımızı nasıl kurutacağımızı biliyoruz.

Saçlarımızın daha parlak olması için hangi ürünleri kullanmamız gerektiğini, elma sirkesinin mi yoksa üzüm sirkesinin mi saçı daha iyi parlattığını da biliyoruz?

Saçımızı yüz şeklimize göre kestirmemiz gerektiğini, hangi modellerin bu sezon popüler olduğunu ve saçlarımızı hangi renge boyatacağımızı da biliyoruz

Oysa saçlar hakkında bilmediğimiz o kadar çok şey var ki! İşte saçlarınız hakkında bilmediğiniz gerçekler!
8 1

Saçlarımızın arasında beyaz tellerin stres, şok ve yaşlanmadan dolayı görünmesi için sadece 13 gün yetiyor!

Sadece 13 gün stresli bir dönemden sonra saçlarımızın beyazlıyor olması çok korkunç! Güzelliğiniz için stresten uzak durun diye boşuna söylemiyoruz!
8 2

Kadınların bir haftalık saç bakım rutinleri toplam bir saat 53 dakika sürüyor. Bu süre 65 yaşına geldiklerinde hayatlarının 7 aylık bir bölümünden fazlasına denk geliyor.

Yani kadınlar hayatlarının en az yedi ayını saçlarını yıkayıp, kurutarak geçiriyor.
8 3

Dünyanın en uzun saçlı kadını, Guinness Dünya Rekorunu kırabilmek için tam 30 yıl saçlarını uzatmış.

Çinli Xie Guiping, gerçekten ayrıca dünyanın en sabırlı kadını olmalı. Bir kadının 30 yıl saçlarını kestirmeden ya da boyatmadan aynı şekilde koruyabilmek ve uzatabilmek için beklemesi gerçekten büyük sabır gerektiriyor.

Sonunda 2004 yılında 5.627 metreyle adını tarihe yazdırmayı başaran bu talihli kadının saçlarını nasıl yıkayıp taradığını çok merak ediyoruz.
8 4