Saç bakımında kullanılan yiyecekler neler?

Cilt bakımından sonra saç bakımında da buzdolabından yiyecek aşırıyoruz!


Yiyecek malzemelerinden bazıları saçlarınız için de çok faydalı! Kimyasal maddeler içermeyen bu yiyecekler saçlarınızda doğanın mucizeleriniz yaratıyor!

Saç ürünlerinin üzerindeki etiketleri okuduğumuzda bir şey anlamak için kimyager olmak gerekiyor.

İçinde ne olduğunu bilmeden ya da yetersiz bilgiyle alıp kullandığımız ürünlerin iyi sonuç vermesini beklerken çoğu zaman hiçbir faydasını göremiyoruz.

İşte midenize bayram ettiren yiyeceklerin saçınızdaki mücizeleri!
8 1

Sandviç, patates kızarması ve bir sürü lezzetli sosun en yakın dostu mayonez Elektriklenen saçlarınızı yatırştırmaya ve ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor.

Yarım bardak mayonezi kuru saçlarınıza uygulayın ve 30 dk. bekletin. Yarım saat sonra saçlarınızı Ilık su ve şampuanla güzelce yıkayın.
8 2

Bir sıvıyla karıştırıldığında karbonatın nasıl köpürdüğünü hatırlayın. Karbonatın bu kabarcıkları saçlarınızdaki ürün kalıntılarından kurtulmak için ideal. Üstelik kullanımı da çok kolay.

Avucunuza birazcık şampuan dökün ve üzerine bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Parmağınızla karıştırın ve saçınıza uygulayın. Saçlarınızı normal şampuanla yıkadığınız zamankinden farklı bir uygulama yapmıyorsunuz. Saçınızı köpürtün ve durulayın.

Haftada bir kez bunu uyguladığınızda saçlarınız cansız ve mat görünmeyecek.
8 3

Akçaağaç pekmezi olarak da bilinen bu tatlı sos genellikle krep ve waffelların üzerine dökülen müthiş bir lezzet.

Eğer kuru, yıpranmış ve kırılmış saçlarınız varsa bu lezzetli sos size yardım edebilir.

Fakat kullanacağınız şurup gerçek akçaağaç şurubu olmalı, marketlerde satılan yapay şuruplar saçınızda aynı etkiyi göstermez.

Akçaağaç şurubunu saçlarınıza bolca sürün ve saçlarınızı streç filmlerle ya da plastik duş boneleriyle sarın. 20 dk. bekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Şurup biraz yapışkan olduğu için saçınızı birkaç kez şampuanlamanız gerekebilir.
8 4