Saçlarınız hızla uzasın!

.Saçlarınız kolay uzamıyorsa ve kısa zamanda uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız bu yöntemleri denemelisiniz.
4 1


Uzun saçlar kadınlar için vazgeçilmezdir. Fakat bazen değişiklik olsun diye kadınlar saçlarını kısacık kestirebilirler. Her ne kadar bunun pişöanlığını bazren yaşasalarda artık geri dönüş yoktur. Alternatif seçimlerden biri olan kaynak ya da çıt çıt uygulamasını sevmiyorsanız yapmanız gereken saçlarınızın uzamasını hızlandırmaktır. Fakat bazı kadınların saçları çabuk uzamaz. Bunun içinde yapılması gerekenler şunlardır:
4 2


1. Saç kırıkları saçların uzamasına engel olan en önemli etkendir. Saçların ucunda olan kırıklar saç uzamasını yavaşlatır. Bu yüzden en kısa zamanda kestirilmesi önerilir.

2. Sık sık saçlarınızı taramak saçlarını yıprattığı için uzamasını da engelleyecektir.

3. Saçların uzaması demek, onların sağlıklı olması demektir. Sağlıksız olan saçlar uzamaz. Bu yüzden saçlarınızın sağlıklı olmasına özen gösteriniz.

4. Saçlar C vitamini ile beslenir. Bu yüzden C vitamini olan sebze ve meyveleri tüketmeye özen gösterin. Özellikle portakal, limon, mandalina ve greyfurt bu yönden oldukça faydalıdır.

5. C vitamini dışında B vitamini de saçların uzamasına yardımcı olur. B vitamini içeren besinler ise et, balık, süt ve süt ürünleridir.
4 3
4 4