Saçlarla ilgili yanlış bilinen 7 şey!

Kulaktan kulağa dolaşan yanlış bilgilerden saçlar da nasibini alıyor…İşte inanmamanız gereken 7 saç söylentisi!


Saçlarla ilgili kulaktan kulağa dolaşan yanlış bilgilere inanarak yanlış yapıyoruz.

Saçlarımız bizler için çok değerli ve onların sağlıklı, canlı ve parlak görünmeleri için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz…

Fakat saçlarımızı güzelleştirmek isterken bu yanlış bilgiler yüzünden saçlarımız zarar görüyor.
İşte saçlarla ilgili inanmamanız gereken 7 yanlış söylenti!
8 1

En yaygın yanlışlardan biri de saçın zamanla kullanılan şampuana alıştığı ve bu nedenle sürekli kullandığınız şampuanı değiştirmeniz gerektiği!

Şampuanınızı sürekli değiştirmek zorunda değilsiniz, eğer bir şampuan saçınıza iyi geliyorsa onu kullanmaya devam edebilirsiniz.
8 2

Saçınızı her gün yıkamakla ilgili sürekli ne duyuyorsunuz?

Eğer gerçekten saçınızı her gün yıkamanız gerekiyorsa yıkayın. Saçlarınızı gereksiz yere her gün yıkayarak gerçekten daha fazla yağlanmasına neden olursunuz.

Diğer bir sorun ise aşırı yıkama nedeniyle saçınızdaki ve saç derinizdeki doğal yağları sıyırmanız. Saç dersi ve saçlarınızın sağlığı için saçlarınızı 2 günde 1 yıkamayı deneyin
8 3

Yaşadığı şokun etkisiyle saçları 1 gecede beyazlayan insanların hikayelerini duyarız. Fakat bu söylentinin gerçek bir kanıtı yok.

Saçların beyazlaşmaya başlamasında genetik faktörler etkili olur. Anne ve babanızın saçlarında beyazlar ne zaman görülmeye başladıysa muhtemelen sizin saçlarınız da o yaşlarda beyazlar.
8 4