Sağlık için çörek otu siyahı!

.....Bu güzellik, sağlık ve enerji siyahtan geliyor!

Genelde sadece hamur işlerini süslemek için kullandığımız çörek otuna hayatımızda daha geniş bir yer açalım! Uzmanlar bal, içeceklerle birlikte ya da sade olarak her gün 10 tane tüketilmesini öneriyor.
12 1


Çörek otunda bulunan nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunun genişleyip krampların giderilmesini sağlar. Ayrıca öksürüğü hafifletir. İltihap giderici, ağrı dindirici ve idrar söktürücü etkileri de mevcuttur. Düzenli kullanımda kan şekerini düşürücü etkisi vardır.
12 2


İçeriğinde bulunan B1, B2 ve B6 vitaminleri, pek çok enzimin üretiminde önemli rol oynar. Çünkü bunlar, savunma ablukalarını yok edip boyun altı bezini ve dolayısıyla da savunma sistemini güçlendirir. Folasidi vitamini ise, kalp ve tansiyon problemlerinin oluşma riskini en aza indirger. Bununla birlikte hücre yenilenmesinde de gereklidir.
12 3


Beta karotin, A, E ve C vitamini, selen gibi antioksitler vücudun savunma sistemini destekler. Ayrıca içeriğinde bulunan selen, zehirli maddelerin vücuttan atmasında destek olur.
12 4