Şanslı ve koruyucu objeler!

Feng Shui Uzmanı Dilek Demirci, size şans getirecek objeleri anlatıyor....


Çin astrolojisinde her yıl negatif etkilerden korunmak için şanslı bir hayvan sembolü kullanılır. Kullanılan bu hayvan sembolü her yıl değişir. Çünkü gelen enerjiler farklıdır.

Mesela 2013 yılı Yılan yılıydı ve element olarak su ve ateş vardı. Domuz ve yılan burcundaki kişiler negatif etki altındaydı. Şans getirmesi için maymun objesi taşınmalıydı. 2014 At yılı. Ağaç ve ateş elementleri var. (At burcu :1942-1954-1966-1978-1990-2002… Fare burcu: 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008…)

Fare ve At burcundaki kişiler için çok şanslı sayılmaz. Bu nedenle Fare ve At burcunda olan kişilerin şansını yükseltmek ve onları negatif etkilerden korumak için keçi objesi kullanılır. Bu keçi objesi kolye, anahtarlık, yüzük gibi yanınızda taşıyabileceğiniz bir şey olmalıdır. Çünkü bedeninize gelen enerjiyi azaltmak için üzerinizde bulunması lazım.(Nazarlık gibi) Odanızda veya tel ekranınızda bu hayvan sembolünü kullanmanız beklenen etkiyi yaratmayabilir.
8 1

Sonsuz bereket ve mutluluk sembolü olarak kullanılır. Aşk ve evlilikler için, sonsuz mutluluk enerjilerini canlandırmak inancıyla evin güneybatı köşesine konur. 2014 yılında ise güney yönünde bolluk ve bereket şansı getirmesi için kullanılır.
8 2

Uzun ömür ve sağlıklı yaşamın sembolüdür. Kaplumbağa kolyeler, bilezikler korunma amaçlı takılabilir. Yeşim taşından yapılmış olanlar sağlıkla ilişkilendirilir, fayda sağlar.
8 3

Zenginlik, başarı, güç sembolüdür. Özellikle yeşim taşından yapılan bu takılar bereket ve zenginlik için kullanılır. Balıklar feng shui’de 8 kırmızı 1 siyah olmak üzere 9 balık olarak evlerin bereket köşelerine konur. Her evin zenginlik yıldızı farklıdır. Bu nedenle genel olarak güneydoğu olarak bilinen bolluk ve bereket köşesinde eğer iyi yıldızlar varsa iyi etki sağlar.
8 4