Seks yapmak istememesinin 6 nedeni!

Seks ve ilişki uzmanı Brandy Engler erkeklerin seks yapmak istememesinin nedenlerini açıklıyor!


Mevcut inanışın aksine erkekler hergün seks için çıldırmıyor. Şaşırtıcı bir şekilde erkeklerin cinsel istekleri de kadınların ki gibi uzun süren kesintilere uğrayabiliyor.

The Journal Of Sexual Medicine'de yayınlanan yeni bir çalışmaya göre, erkeklerin %14.4'lük bir kısmı kadınlarınkine benzer iki ay sürebilen cinsel istek yoksunluğu yaşıyor.

Erkeklerin cinsel isteksizlik nedenlerini sizler için araştırdık. İşte erkeklerin seks istememe nedenleri !
8 1

Sizinle seks yapmak istemeyen partneriniz cinsel anlamda kendisine güvenmiyor olabilir. Yapılan bu çalışmanın sonuçlarına göre, cinsel performanslarına güvenmeyen erkeklerde, cinsel isteksizlik görülüyor.

Seks terapisti Brandy Engler'e göre yalnızca bir defa yaşanan ereksiyon problemleri bile erkeklerin kendilerini kötü hissetmelerine neden olarak libidolarını düşürebileceğini söylüyor. Ereksiyon problemi yaşayan erkekler, bu durumun tekrarlanmasından korkuyor ve strese girerek seksten uzak duruyorlar.

Eğer partneriniz ereksiyon problemi yaşıyorsa, bu problemin üzerine gitmek yerine dikkatinizi başka bir konuya yoğunlaştırın. Sevgilinizle öpüşmek, içten bir sarılma ve ya kendi zevkinize odaklanmanız işe yarayabilir
8 2

Yapılan araştırmalara göre erkekleri seksten uzak durmaya iten sebeplerin başında iş yerinde içinde bulundukları stresli ortam ve iş stresi geliyor.

Erkek vücudunun seks karşısında verdiği tepkiler kadın vücudunun stres karşısındaki tepkileriyle örtüşüyor. Yani erkeklerin libidosu da kadınların ki gibi aşırı stresten etkileniyor ve kişilerin cinsel isteklerinde azalma görülüyor.

Seks terapisti Engler, bütün gün stresli koşullarla boğuştuğunuz zaman sinir sisteminizin yıpranacağını ve vücudunuzun kortizol salgılanacağını söylüyor.

Vücudunuzun salgıladığı kortizol, kan basıncını ve kan şekerini arttıran strese gösterilen bir tepki hormonudur ve siz zevkle rahatlayana kadar kortizol etkisinden kurtulamazsınız.

Eğer stres probleminiz varsa , ön sevişmeyi çabucak geçiştirmeyin. Birlikte rahatlatıcı ılık bir duş alın, birbirinize masaj yapın bu şekilde rahatlayacak ve ruh halinizi değiştireceksiniz.
8 3

Terapist Engler, konu seks olduğunda erkekler için zihin ve beden arasındaki uyumun ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Eğer partnerinizin aklında ilişkinizle ilgili soru işaretleri veya onu üzen bir konu varsa vücudu cinsel isteğine olumlu tepkiler vermeyecektir.

Yani büyük bir kavga sonrası sevgilinizin barışma seksine hazır olmadığını gördüğünüzde şaşırmayın. Belki de sorunlarınızı önce yatak odasının dışında halletmeniz gerekiyor olabilir.
8 4