''Sevgilimle arkadaş gibiyiz''

.''Sevgilimle arkadaş gibiyiz''

Uzun ilişkilerde zaman aşımına uğrayıp, 'kanka' durumuna dönen çiftler bir sonun başlangıcını yaşıyorlar. Aşk yerini tamamen alışkanlığa bırakıyor.

Sevgilinizle arkadaş gibi olacaksanız niye sevgiliye ihtiyaç duyuyorsunuz? Herkese arkadaş gözüyle bakın.

Herkesin çok iyi bildiği bir şey var, arkadaşlarla gezmek, eğlenmek paha biçilemez ama biri tarafından sevilmek hepsinin üstünde bir duygu ve vazgeçilemiyor.

İlişkide iyi zaman geçirebilmek önemli, arkadaş gibi olup her şeyi paylaşmakta ancak arkadaşlık da bir yere kadar…
5 1


Resmiyet sürecinden, arkadaşlığa geçiş

İlişkiler de yazılar gibi giriş, gelişme ve sonuç bölümünden oluşuyor.

Giriş bölümü, yeni başlangıçların, utanmaların, çekinmelerin yaşandığı bölüm. Bu dönemde sevgilisinin karşısında yemek yiyemeyen kadınlar bile oluyor. Hatta kıyafetinizi seçmek için saatlerce düşündüğünüz olur.

Gelişme bölümü, çiftlerin birbirine alıştığı, yanlarında rahat ettiği ve aşkın tadının çıkarıldığı dönem. Her şey kontrol altında.

Ve beklenen sonuç, birbirine alışma durumunun abartıldığı, kız arkadaşla konuşulacak konuların, erkek arkadaşa anlatılması… Artık onun yanında süslenmemeye başlar, ağda yaptırmaya üşendiğinizi dillendirirsiniz.

'Bugün saçlarım yağlı' diyebilecek raddeye gelebiliyorsunuz.
5 2


Erkek arkadaşıymışsınız gibi davranmayın

Saygı biterse sevgi biter. Kız arkadaşınızla rahat rahat konuşun ama erkek arkadaşınıza aklınıza gelen her şeyi söylemeyin.

Erkekler kendi aralarında 'argo' konuşabilir fakat bir kadının küfürlü ve kaba sözcükler kullanması, erkeğin soğumasına neden olur.
5 3


Grup gezmelerini yarıya indirin

Bir süre sonra çift olarak gezmek sıkmaya başlar, arkadaşlar devreye girer. Grup olarak gezmek eğlenceli oluyor ama siz birbirinize daha da ilgisiz kalıyorsunuz.

Arkadaş grubunuzdan sıyrılıp, beraber vakit geçirmeye özen gösterin.

5 4