Sevgiliyle tartışırken söylenmemesi gerekenler


Sevgilinizle tartışırken söylemememiz gereken o kadar çok şey var ki! Kavgalar her zaman olur, olacaktır. Hatta, ilişki kurmanızı sağlayan etkenlerden biri de budur. Bu kavgalar sırasında sözlerini iyi seçerseniz birçok sorun çözülebilir, anlaşmazlıklar ortadan kalabilir...

Ancak dikkat etmezseniz, yanlış seçilen sözcükler işlerin hiç de istemediğiniz bir noktaya varmasına neden olabilir. Bir tartışma sırasında bu sözcüklerden kesinlikle uzak durun!
9 1

Birçok kişi için sinirlendiği anlarda tepki göstermenin en etkili yolu küfür etmek. Ancak sevgiliyle tartışılırken kesinlikle söylenmemesi gerekenlerin başında geliyor küfür…

Tartışma esnasında ağızdan çıkan bir küfür hemen tartışmanın boyutunu değiştiriyor, karşıdaki kişi de aynı tavırı sergilemeye başlıyor ve işler içinden çıkılmaz bir hale dönüşüyor.

Üstelik, tartışmanın sonunda ilk noktada anlaşmazlık çıkaran sorun çözülmüş olsa da, tartışma boyunca kullanılan kötü söz ileride yeni tartışmalar doğurabiliyor.
9 2

Kendinizi ifade etmeye çalışırken ‘her neyse’ lafını duymak ne kadar sinir bozucudur değil mi?  Evet, eminim ki hepimiz bu sözden nefret ediyoruz! Tartışmaktan kaçınmak için ‘her neyse’ demek kolay bir yol gibi gözükebilir ama emin olun hiçbir şeyi çözmez, aksine daha kötüleştirir.
9 3

Alay etmek, büyük ihtimalle kaçınılması gereken en önemli şeylerden biri.Korkunç ‘her neyse’ gibi alay da hiçbir şeyi çözmeyip sadece işleri berbatlaştırır. Bir düşünün, kavga ederken partnerinizin sizinle alay etmesini nasıl karşılardınız?
9 4