Uykulu gözlere şipşak çözümler

..Sabahları siz nasıl görünüyorsunuz? Daha doğrusu, sabah gözlerinizi açtığınızda aynada nasıl bakışlarla karşılaşıyorsunuz?

Moralinizi bozacak cevapların aklınızdan geçmesi gayet normal, fakat buna katlanmak zorunda değilsiniz. Çünkü hazırlanıp çıkana kadar evde geçireceğiniz sürenin 10 dakikasında gözlerimize sihir yapacağız. Şişen göz kapakları, torbalanan gözaltları, ince çizgiler ve yorgun bakışlar yok olacak.
7 1

Serinletici göz maskeleri veya jeller

Göz kapağındaki şişlerin en etkili yolu pek bilinmese de budur. Skyn Iceland gibi ürünler mentole benzeyen bir içerikle anında etki sağlıyorlar.

Jeli ya da maskeyi banyoda aynanın önüne koyun. Yüzünüzü yıkayp kuruttuktan sonra gözlerinin altına ve göz kapaklarınıza sürün. Yatağınızı toplayıp üzerinizi giyinirken de bu şekilde bekleyin. Ortalama 5 dakika sonra tüm şişlik gitti!
7 2

Kafeinli göz kremleri

Kafeinin canlandırıcı etkisini artık hepimiz biliyoruz. Bu bakım kremleri için de geçerli. Kafein, yani K vitamini ince kan damarlarını güçlendirir. Bu da şişliğe sebep olan etkenlerin yok olmadı demek... Clinique All About Eyes ürünlerini deneyebilirsiniz.
7 3

Nemlendirici göz kremleri

Sabah güzelliğine daha hazır şekilde uyanmak için hazırlığımızı geceden yapmamız gerekiyor. Bu yüzden mutlaka bir gece kremi kullanın. Cilt kendini biz uyurken yeniler, bu yüzden en hassas bölgeniz olan göz çevresine biraz yardım etmemiz gerekiyor. Alacağınız üründe 'hydrating' özelliğinin bulunmasına dikkat edin. Yatağınızın baş ucunda bulundurun, böylece gece yatmadan önce sürmeyi unutmazsınız.
7 4