Vücudu sıkılaştıran bitkiler!

Spor yapmadan da sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz!Doğa vücudumuza iyi gelecek ürünleri sunuyor. Sıkı bir vücuda sahip olmak için sadece spor yapmanız yetmez. Aynı zamanda beslenmenize dikkat etmeniz ve vücudunuza bakmanız gerekiyor. Doğal ürünlerle vücudunuzu şımartın. Kim sıkı bir vücuda sahip olmaz ki!

Doğadan gelen güzellik sitesinde yer alan habere göre, yosun yağı, Portakal yağı, Çilek yağı, Kayısı yağı, Yasemin Yağı, Kantron yağı, Susam yağı, Avakado yağı bunların hepsini bir kapta karıştırın. Bu ideal bir sıkılaştırıcıdır. Bu karışımı uygulamadan önce yosun sabunuyla banyo yaparsanız. Yağların emilimi daha iyi olacaktır.


7 1


Sıkı ve diri bir vücut için bitki yağ tarifi

Nelere ihtiyacımız var?

2 yemek kaşığı portakal yağı

2 yemek kaşığı çilek yağı 

2 tatlı k. kayısı yağı

1 tatlı k. yasemin yağı 

1 tatlı k. kantaron

2 çay k. susam yağı

2 çay k. avakado yağı

Nasıl uyguluyoruz?

Malzemeler karıştırılırak serin yerde 10 gün saklanır.Karın ve bacak gibi problemli bölgelere (yüz hariç) sürülür.
7 2


Cilt sıkılaştırıcıBir şişe gliserin 

5 Limon suyu

Yarım kilo kırmızı acı biber

Bir şişe biberiye yağı
7 3


Cilt sıkılaştırıcının nasıl hazırlanır?

Gliserin ve biberiye yağını aktarlarda hazır halde bulabilirsiniz. Diğer malzemeler ise kolayca bulunabilen ve zahmetsizce hazırlanan malzemelerdir. Kırmızı acı biberler haşlanır ve limon suyunda öldürülür. Bütün malzemeler temin edildikten sonra hepsi birden bir blendar yardımıyla karıştırılır. İşlem şimdilik hazır sayılmaz. Elde edilen karışımın üç gün karanlık ve serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Bunun için karışımı koyduğunuz şişeyi ya da kavanozu folyo ile sarabilir ve dolapta bekletebilirsiniz.
7 4