Zeytinyağının gizli güzellik tarifleri!

.....Zeytinyağı uzun zamanlardan beri bir kozmetik araç olarak kullanılır. Onun popüler olmasının nedeni bir bitkisel yağ olarak antioksidan, vitamin ve diğer biyolojik aktif maddeler ile zengin olmasından kaynaklanıyor. Zeytinyağını rahatlıkla tüm ciltler için kullanabilirsiniz. Fakat özellikle kuru ve cansız saçlar için kullanılmalıdır.

Kullandığınız birçok krem ve kozmetik ürününün temelinde zeytinyağı vardır. Zeytinyağı cildi nemlendirir ve pürüzsüzleştirir. Kuru ve solmuş cilde parlaklık vererek, onu canlandırır. İçeriğindeki yağ asitleri sayesinde ciltteki yağ dengesinin korur ve antioksidanlarla da cildi korur.

7 1

Yumuşacık bir cilt için


Zeytinyağı ile yüzünüzdeki istediğiniz alanı yıkayabilirsiniz ve bu sayede kurumasına engel olabilirsiniz. Bunu yapmadan önce zeytinyağını kaynar su içine damlatın ve kaynatın. Sonra pamuğu dökerek soğutun. Bu pamukla yüzünüzü ve boynunuzu temizleyin. İki-üç dakika sonra su ile durulayın.
7 2

Salatalık maskesi


Bu krem hem makyaj temizlenmesinde, hem de cildin temizlenmesinde kullanılır. Salatalık suyu çabuk bolzuduğu için kremi anca iki-üç gün buzdolabında saklayabilirsiniz.

Gerekenler; üç çorba kaşığı zeytinyağı, dört çorba kaşığı salatalık suyu, bir çimdiy soda, bir çay kaşığı gül suyu.

Bunları karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp yarım saat bekleyin. Eğer cildiniz normal yağlıysa, ılık su ile, kuru ve hassassa nemli bir bezle kremi temizleyin.
7 3

Yağlı ciltler için limonlu temizleme maskesi


Gerekenler; üç çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu, yarım çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı gül suyu.

Bunları karıştırın. Yüzünüze sürün ve ılık su ile yıkayın.
7 4