Kıyafet rengini doğru seçmek için 9 tavsiye!

Rengi yanlış seçilen kıyafet, sizi olduğunuzdan daha kilolu, zayıf ve yordun gösterebilir. Kişisel özelliklerinize uygun renkler ise daha havalı ve çekici yapabilir. İşte kıyafet rengi seçiminde yol gösterecek öneriler.

Kıyafet seçerken ten renginize uygun olanları seçmelisiniz. Pembe bir ten rengine sahipseniz kırmızı, turuncu gibi sıcak tonları tercih etmemenizde fayda var. Açık ten rengine sahipseniz beyaz renklerde uzak durun. Siyah, pembe, kırmızı tonları ve turkuaz açık renk tenli kadınlara daha çok yakışan renkler.
9 1
Sade ve mütevazi renkler daha zarif gösterdiği gibi gardırobunuz için yatırım yapabileceğiniz ideal renklerdir. Vazgeçilmez renkler olarak gri, siyah ve kirli beyazı sayabiliriz. Siyah her zaman asildir ve özellikle iş yaşamında toplantı ya da sunumlarda imajınızı olumlu etkiler.
9 2
Mavi, mor, yeşil gibi soğuk renkler daha zayıf gösterir. Ayrıca siyah, kahverengi, lacivert tonları ise hem zayıf hem de genç havası verir.
9 3
Saç renginiz siyah, ten renginiz buğday ya da esmer tonlarında ve göz renginiz koyu renk ise beyaz, kırmızı, mercan renkleri sizin için ideal. Saç renginiz siyah, göz renginiz açık, ten renginiz buğday ise bu durumda kan kırmızısı, yaprak yeşili tonu daha uygun duracak. Ten rengi çok koyu olan esmerlerde zeytin yeşili, mor ve kızıl görünüşe hava katacaktır
9 4