Bacaktaki batıklara doğal çözüm pürüzsüz olacak!

Bacaktaki batıklara doğal çözüm nedir? Bacaklardaki batıklardan kurtulmanın doğal ve pratik yöntemlerini sizler için hazırladık. İşte en etkili yöntemler!

İstenmeyen tüyler hangi yöntemle alırsak alalım bacaklarda batıklara neden olmaktadır. İster ağdayla alınsın ister jiletle alınsın bu sorunla hemen hemen her kadın karşılaşıyor. Özellikle de bacakların havasız kalmasından dolayı oluşan batıklardan kurtulmanın pratik ve doğal yollarını sizler için hazırladık. Peki bacaktaki batıklara doğal çözüm nedir? diyorsanız bu haberimiz tam da size göre. İşte pürüzsüz ve batıksız bacaklara sahip olmak için en etkili 4 doğal yöntem! 

5 1

ÇAY AĞACI YAĞI: 

Çay ağacı yağı bacakalrdaki batıklar için birebirdir. Jilet darbeleri de dahil olmak üzere pek çok konuda fayda sağlamaktadır. Bir miktar pamuk üstüne birazcık saf çay ağacı yağı sürün ve tahriş olmuş cilde uygulayın. Hayli güçlü olduğu için daha sonra gül yağı veya Hindistan cevizi yağı ile nemlendirin. Bacaklarınızdaki batıkların kısa süre içerisinde kaybolduğunu göreceksiniz. 

5 2

ALEOVERA YAĞI: 


Aleovera yağının faydalarını bilmeyen yoktur. Birçok konuda fayda sağlayan bu yağ bacakalrdaki batıklara da fayda sağlamakta bacakları pürüzsüz olmasına yardımcı olmaktadır. Jiletten kaynaklı cilt tahrişini tedavi etmektedir. Bir aloe vera bitki varsa, yapmanız gereken tek şey aloe yaprağı koparmaktır. Ardından, içerisindeki jeli doğrudan etkilenen bölgeye sürün. Aloe vera bitkisine sahip değilseniz, aloe vera jel satın alabilirsiniz. Bacaklarınızdaki iyileşmeyi fark edeceksiniz. 

5 3

ÇİLEK: 

Çilekte diğer ikisi gibi bacaklardaki batıkları tedavi eden yöntemler arasında yer almaktadır. Özellikle de tıraş sonrasında oluşan kızarıklıkların tedavisi için kullanımı önerilmektedir. Yapmanız gereken tek şey Ekşi krema ve ezdiğiniz çilekleri karıştırmak ve tahriş olan bölgeye uygulamak. Soğuk su ile durulamadan önce 20 dakika kadar bekleseniz yeterli olacaktır. 

5 4