Duş alırken dikkat edilmesi gereken özellikler

Duş yaparken dikkat edilmesi gerekn özellikler nelerdir? Duş alırken sadece cildimizi tahriş etmiyoruz aynı zaman da ay sonunda gelen su faturasını da düşünmelisiniz.

Duş alırken cildinizi tahriş etmek dışında yaptığınız bir çok hatalar bulunmaktadır. Günlük banyoya ayırdığınız süre 8 ile 10 dakika süreniz varsa her yıl 40 saati geçiyor peki bu sürenin ne kadarı sizin için zaman kaybı? Duş alırken nelere dikkat etmeliyiz? Peki bu sürecin ne kadarı sizin için ve çevreniz için zararlı...
8 1
Hem geleceğinizi olumsuz etkileyecek su israfı hemde ay sonunda gelecek olan su faturalarınız için banyo yaparken dikkat etmeniz gereken özellikler bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gereken özellikleri sizler için araştırdık.
8 2
1) Banyo süresini uzun tutmak, Kenidiniz banyo yapmanın verdiği rahatlamayla bu süreci biraz uzatmak sadece cildinizi kurutmakla kalmayıp aynı zamanda su israfınada yol açmaktasınız. Uzmanların araştırmasına göre her banyoda 5 dk bu süreci azaltmak her yıl yedi buçuk ton su kazancına destek olacaktır.
8 3
2) Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk yıkanmak, Duş alırken ideal su sıcaklığını ayarlamak çok da kolay değil. Fakat Banyo esnasında cildinizin dışarıdaki havadan bağımsız olarak ortalama bir sıcaklık derecesinde olmasında fayda var Dermatoloji uzmanlarınında önerdiği cildi kurutmaya teşvik etmeyecek şekilde ılık suda duş almalısınız.
8 4