Gözaltı morluklarına doğal maske kısa sürede kurtulacaksınız!

Göz altı morlukları için doğal maske tarifleri neler? Gözaltı morluklarını geçiren maske tariflerini sizler için hazırladık. İşte yapmanız gerekenler!

Gözlerimizin altı yüzümüzün en hassas yeridir. Oldukça ince bir deriye sahip olan bu bölge zaman içerisinde gerek yapılan makyajlar nedeniyle gerekse yılların etkisiyle yıpranmakta ve hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermketedir. Siz de bu görüntüden rahatsız olanlardansanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. Gözaltı morluklarını geçiren doğal maske tariflerini sizler için hazırladık. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde aradaki değişimi kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. İşte gözaltı morluklarını geçiren doğal maske tarifleri! 

7 1

PATATES 

Patatesi çiğ halinde dilimleyip göz kapaklarınıza koyun. Çiğ patates hem gözlerinizdeki şişkinliği alacak hem de göz çevrenizdeki kararmaları engelleyecektir.

7 2

ELMA 

Elmada gözaltı kararmalarını engelleyen bir yöntemdir. İçeriğinde asit bileşeni bulunmaktadır. Bu da gözaltı morluklarını ciddi oranda azaltmaktadır. Yapmanız gereken şey elmayı dilimleyerek göz kapağınıza kapatmak. 20-25 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Düzenli olarak uyguladığınız zaman arasındaki farkı göreceksiniz. 

7 3

DÜZENLİ UYKU 

Cilt bkımında en önemli şeylerden biri de hiç kuşkusuz düzenli uykudur. Düzenli uyuyup beslenmenize dikkat etmezseniz yaptığınız hiçbir şeyin pek fazla faydası olmayacaktır. Eve geldiğinizde fazla geç yatmamaya özen gösterin. Stresten uzak durarak uyumak diri bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. 

7 4